Rajd PortugaliiRajd Portugalii 2018RAJDYWRC

Rajd Portugalii z rekordowymi zyskami w 2018 roku!

Rajd Portugalii z rekordowymi zyskami w 2018 roku!

W edycji 2018 Rajd Portugalii wygenerował 138,3 milionów euro zysku w gospodarce narodowej! Badanie wpływu ubiegłorocznej imprezy na gospodarkę i turystykę ujawniło dwie rekordowe liczby. Potwierdziło się, że jest to największe coroczne wydarzenie sportowe w kraju.

Znaczenie Rajdu Portugalii dla gospodarki od 2007 roku jest ogromne. Łącznie jest to prawie 1,2 mld euro zysku. Więcej, niż jakikolwiek inny sport i imprezy turystyczne organizowane corocznie w kraju.

Biorąc pod uwagę wielkość i rodzaj wydatków kibiców, zwłaszcza w sektorze żywności i napojów, transportu wewnętrznego i zakwaterowania, możliwe jest oszacowanie, że mieszkańcy i turyści zachęceni WRC dostarczyli państwu dochód brutto w wysokości ponad 20 milionów euro.

Międzynarodowe Centrum Badań Terytorium i Turystyki Uniwersytetu w Algarve przeprowadziło badania. Wynika z nich, że milion fanów, zarówno krajowych, jak i zagranicznych, jest bardzo zadowolonych z wizyty. 8 na 10 fanów ocenia pobyt na terenie rozgrywania rajdu jako dobry lub bardzo dobry. 92,4% odwiedzających, niezależnie od ich pochodzenia, wyraża chęć powrotu do regionów odwiedzonych w czasie rajdu w ciągu najbliższych trzech lat.

Komentarze

Pokaż więcej

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close