Rajd KataloniiRAJDYWRC

Rajd Katalonii może być wyłącznie asfaltowy!

Rajd Katalonii może być wyłącznie asfaltowy!

FIA chce obniżyć koszty w cyklu WRC. Ofiarą tego nastawienia może paść Rajd Katalonii, który dotychczas rozgrywany był jako mieszana runda asfaltowo-szutrowa. Plany Międzynarodowej Federacji Samochodowej zakładają zniesienie takiego rozwiązania na rzecz rozegrania imprezy na wyłącznie jednej nawierzchni. Takie rozwiązanie ma wejść w życie od 2020 roku.

Malcolm Wilson – szef zespołu M-Sport:

Obecne koszty transportu, logistyki, testowania i przeładunku w Hiszpanii nie mają żadnego przełożenia na zasięgi medialne i inne korzyści. Nie ma znaczenia, czy jedziemy po innej nawierzchni przez kilka godzin czy trzy dni. Trzeba zmienić części w samochodach. Wysiłek całego zespołu jest ogromny.

Alain Penasse – szef zespołu Hyundai:

Myślę, że powinniśmy trzymać się schematu imprezy na mieszanej nawierzchni, to część DNA tego rajdu. Koszty są możliwe do zredukowania w innym miejscu.

Organizator Rajdu Katalonii dostosował się już do nowych warunków. „W nadchodzącym roku planujemy ponownie z obecną koncepcją, a następnie będziemy musieli się zmienić”, powiedział szef RallyRACC, Aman Barfull. „Moglibyśmy jeździć zarówno po żwirze, jak i asfalcie”. Ten drugi wariant uważa się aktualnie za preferowany.

Komentarze

Tagi
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com