Rajd KataloniiRAJDYWRC

Rajd Katalonii może być wyłącznie asfaltowy!

Rajd Katalonii może być wyłącznie asfaltowy!

FIA chce obniżyć koszty w cyklu WRC. Ofiarą tego nastawienia może paść Rajd Katalonii, który dotychczas rozgrywany był jako mieszana runda asfaltowo-szutrowa. Plany Międzynarodowej Federacji Samochodowej zakładają zniesienie takiego rozwiązania na rzecz rozegrania imprezy na wyłącznie jednej nawierzchni. Takie rozwiązanie ma wejść w życie od 2020 roku.

Malcolm Wilson – szef zespołu M-Sport:

Obecne koszty transportu, logistyki, testowania i przeładunku w Hiszpanii nie mają żadnego przełożenia na zasięgi medialne i inne korzyści. Nie ma znaczenia, czy jedziemy po innej nawierzchni przez kilka godzin czy trzy dni. Trzeba zmienić części w samochodach. Wysiłek całego zespołu jest ogromny.

Alain Penasse – szef zespołu Hyundai:

Myślę, że powinniśmy trzymać się schematu imprezy na mieszanej nawierzchni, to część DNA tego rajdu. Koszty są możliwe do zredukowania w innym miejscu.

Organizator Rajdu Katalonii dostosował się już do nowych warunków. „W nadchodzącym roku planujemy ponownie z obecną koncepcją, a następnie będziemy musieli się zmienić”, powiedział szef RallyRACC, Aman Barfull. „Moglibyśmy jeździć zarówno po żwirze, jak i asfalcie”. Ten drugi wariant uważa się aktualnie za preferowany.

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close