ERCRajd CypruRajd Cypru 2018

Przerwany oes po wypadku Nordgrena, Galatariotis liderem – OS7-10 Rajd Cypru 2018

Juuso Nordgren rolował na dziewiątym oesie i pogrzebał swoje szanse na zwycięstwo w Rajdzie Cypru. Fiński kierowca nie miał tyle szczęścia, co Hubert Ptaszek, który zaliczył wczoraj dachowanie, jednak w przeciwieństwie do Polaka, rajdówka Nordgren znacznie mocniej ucierpiała.

Zobacz także: video z dachowania Huberta Ptaszka

Głupi błąd. Nie mam żadnego wyjaśnienia, jak to się stało. Pierwszy zakręt był bardzo śliski, poszedłem szeroko, co było amatorskim błędem z zimnymi oponami.  Spróbujemy kontynuować. – wyjaśniał na mecie oesu

Co ciekawe  Nordgren przystąpił do kolejnej próby i niestety zaliczył kolejnego dzwona w którym dodatkowo ucierpiały dwa cywilne samochody. Na całe szczęście załoga ok!  Oes został przerwany a zawodnicy udali się drogą alternatywna na serwis.

UPDATE: Według informacji jakie posiadamy, Nordgren uderzył w auto cywilne, które wyjechało na trasę odcinka specjalnego w czasie trwania rajdu! 

 

Liderem rajdu jest doskonale znający cypryjskie oesy Simos Galatariotis, który posiada 12,7 sekundy przewagi nad drugim Bruno Magalhães`em. Pierwsza niedzielną pętlę najlepiej pokonał Nasser Al-Attiyah, który wygrał aż trzy z czterech rozegranych odcinków specjalnych. Katarczyk przystępując do drugiego etapu miał 25 sekund straty do Bruno Magalhães, a na trzy odcinki przed końcem cypryjskiego klasyka jest to już tylko 5,6.s.

Hubert Ptaszek dwa siódme czasy, raz jedenasty rezultat. Awans Polaka na 25 miejsce.

Wyniki Rajd Cypru po OS10:

1 Galatariotis S. / Ioannou Antonis – Škoda Fabia R5
2 Magalhães B. / Magalhães Hugo – Škoda Fabia R5 00:00:12.7
3 Al-Attiyah N. / Baumel Matthieu – Ford Fiesta R5 00:00:18.3
4 Herczig Norbert / Ferencz Ramón – Škoda Fabia R5 00:01:23.1
5 Demosthenous C. / Laos Pambos – Mitsubishi Lancer Evo X 00:03:04.4

Komentarze

Tagi
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com