PRASOWERajd KorsykiRAJDYWRC

Przełomowy Rajd dla Pieniążka

Łukasz Pieniążek (Printsport Racing) zajął piąte miejsce w klasyfikacji WRC 2 61. Rajdu Korsyki. To drugi tegoroczny start Polaka w Rajdowych Mistrzostwach Świata. W lutym w 66. Rajdzie Szwecji zajął ósmą lokatę.

– Myślę, że to może być dla nas przełomowy rajd, bo wreszcie te czasy zaczynają fajnie wyglądać. A ja dostaję kopa do dalszej ciężkiej pracy i mam nadzieję, że w Rajdzie Portugalii uda się zająć minimum piąte miejsce, a może i lepsze – mówił Pieniążek

Fot. Paweł Skraba

Na mecie ostatniego odcinka, kończącego się nieopodal historycznego więzienia Coti-Chiavari blisko Ajaccio, stolicy Korsyki.

W nim uzyskał czwarty czas, a na pierwszym niedzielnym OS-ie był ósmy.

– Tam popełniłem mały błąd i kosztowało nas to trochę sekund. Ale patrzymy absolutnie na pozytywy z tego rajdu, bo choćby ostatni odcinek był naprawdę bardzo dobry w naszym wykonaniu – dodał Polak.

W trakcie rajdu wielu znanych kierowców, jak choćby Sebastien Loeb, miało kłopoty i wypadało z trasy. Pieniążek zaliczył tylko jedną poważniejszą wpadkę, gdy po uderzeniu w skałę na jednym z piątkowych OS-ów złamał felgę, co kosztowało polską załogę siedem minut straty.

Fot. Paweł Skraba

– Wyciągnąłem wnioski z wpadki pierwszego dnia i w kolejnych dniach rajdu pokazaliśmy już rozsądne tempo. Sukcesywnie je zwiększałem i na pewno jest to dobry prognostyk na przyszłość – powiedział Pieniążek.

  1. Rajd Korsyki wygrał genialny Francuz Sebastien Ogier, który na podium wyprzedził Estończyka Otta Tänaka i Belga Thierry’ego Neuville’a. W klasyfikacji WRC 2 bezkonkurencyjny był Czech Jan Kopecky, a za nim na podium uplasowali się Francuz Yoann Bonato i Włoch Fabio Andolfi.

Kolejna eliminacja Rajdowych Mistrzostw Świata odbędzie się pod koniec kwietnia w Argentynie, ale polska załoga Łukasz Pieniążek i pilot Przemysław Mazur w niej nie wystartują. Polacy kolejny występ mają zaplanowany w dniach 17-20 maja w Rajdzie Portugalii.  

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close