AMATORPRASOWE

Udany weekend dla całego BS Rally Team

Udany weekend dla całego BS Rally Team

To był bardzo udany weekend dla BS Rally Team (7-8 lipca)! W dwóch imprezach sportowych zawodnicy „rajdowej rodziny” stanęli trzy razy na podium.

Szczęśliwy „worek” rozwiązali Arek Idzi i Dominika Samburska biorący udział w projekcie BS Rally Team dla młodych, którzy w 3 Wałbrzyskim Mistrzu Kierownicy zajęli drugie miejsce. Arek potraktował start treningowo, ale nie zamierzał rezygnować z walki.

Na każdym placu trwała zacięta rywalizacja aż do ostatniej próby. Wpadł nam limit i kilka drobnych błędów, jednak udało się nadrobić starty i wspiąć na 2 miejsce w klasie markowej 126p.

BS Rally Team
Fot. K. Pruchnicki Motorsport Photography – Mimo przygody na jednym z podjazdów Arek popisywał się widowiskową jazdą i zgarnął komplet punktów

Dzień później Arek wystartował w BSK TECH Wyścigu Górskim „Jodłownik”, gdzie także w klasie markowej rywalizował na trasie z Jodłownika do Przełęczy Woliborskiej.

To piękna i malownicza trasa, ale zarazem szybka i wymagająca – zauważa Arek. – Pierwsze trzy podjazdy przebiegły dobrze, ale na czwartym podjeździe za szybko wszedłem w zakręt. Obróciło mnie i wpadłem do rowu na dach. Szczęście w nieszczęściu jest takie, że wystąpił problem z pomiarem czasu i musiałem powtórzyć przejazd. Czwarty i piąty podjazd jechałem bez przedniej i tylnej szyby, miałem tylko kask z daszkiem. Na ostatnim podjeździe osiągnąłem najlepszy czas.

Ostatecznie Arek, tym razem bez pilotki, zwyciężył w klasie markowej 126p.

Mariusz Brylski – BS Rally Team

Na starcie wyścigu w Jodłowniku stanął także Mariusz Brylski (Honda Civic), który w swojej klasie wygrał wszystkie podjazdy na czas uzyskując ponad 18 s. przewagi na mecie nad drugim zawodnikiem w klasie. Mariusz dojechał także na bardzo wysokim – piątym miejscu w klasyfikacji generalnej zawodów. Kierowca jak zawsze skromnie i krótko opisuje to, co się wydarzyło.

Odcinek mega, jechać po takiej trasie to czysta przyjemność. Niby parę kilometrów, ale dużo frajdy.

Frajda dla zespołu BS Rally Team jest o tyle większa, że Mariusz i Arek są zwycięzcami dwóch rund BSK TECH Wyścigów Górskich i po niedzielnych zmaganiach prowadzą w klasyfikacji swoich klas zachowując komplet punktów. Podczas jednego z przejazdów na prawym fotelu Mariusza odbył się także „odbiór” wylicytowanej w ramach aukcji charytatywnych przejażdżki, z której pieniądze trafiły na pomoc małej Tosi. Teraz czas na krótką przerwę, przegląd samochodów i powrót na rajdowe trasy.

Pozdrawiamy, BS Rally Team

Tagi

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com
Close