AMATORPRASOWE

Trzeci start, pierwsze zwycięstwo

Wiedzieliśmy, że Radkowski Trakt będzie trudnym i wymagającym rajdem, ale nie przypuszczaliśmy, że w weekend 7 i 8 kwietnia 2018 r. wywalczymy pierwsze podium i zarazem pierwsze zwycięstwo w ramach projektu BS Rally Team dla młodych. Arek Idzi i Dominika Samburska dowieźli do mety w Radkowie 10 cennych punktów.

– W pierwszy dzień po przejechaniu prologu czuliśmy lekki niedosyt, bo brakowało nam 8 sekund do drugiego miejsca. Wiedzieliśmy, że to dopiero początek zmagań i że czeka nas jeszcze jeden dzień rywalizacji na bardzo szybkich i technicznych odcinkach specjalnych – przyznaje kierowca – Arek Idzi. – Po pierwszej niedzielnej pętli odrobiliśmy straty i wskoczyliśmy na 2 miejsce w klasie 1. Na 2 pętli postanowiliśmy powalczyć i wygrywając w sumie 7 odcinków specjalnych udało nam się odnieść zwycięstwo w klasie. To jest nasz wspólny sukces.

Fot. P. Puchalski

Cały zespół BS Rally Team przykłada wiele uwagi do jakości i efektów pracy. Jego członkowie ciągle pracują nad doskonaleniem pracy w zespole, a drobne niedociągnięcia będą sukcesywnie eliminowane. –

Widać, że kilka uwag, które Mariusz Brylski przekazał Arkowi przed niedzielnymi odcinkami, głównie w zakresie doboru odpowiedniego ciśnienia w oponach oraz operowania gazem w sytuacjach „podbramkowych”, przyniosły efekty – przyznaje koordynator projektu – Sławomir Szpot. – Na drugiej pętli podczas walki o zwycięstwo w klasie były sytuacje, z których Arkowi, dzięki wcześniejszym radom Mariusza, udało się wybronić. I właśnie po to uruchomiliśmy nasz program, aby wspierać młodych i utalentowanych kierowców i pomóc im osiągać sukces.

Arek i Dominika wiedzą, że mają ogromne wsparcie i doceniają to.

Dlatego chcemy bardzo podziękować wszystkim kibicom i rodzinie za doping oraz całemu BS Rally Team za wszelkie wskazówki, zaufanie i miła atmosferę.

 

Kolejny start zespołu BS Rally Team już za miesiąc. Mariusz Brylski i Sławomir Szpot wystartują w II rundzie Tarmac Masters 2018.

Nasze przejazdy: https://www.youtube.com/watch?v=_GZqtnR7Ad8

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close