Rajd MonzyRAJDYWRC

Esapekka Lappi nowym liderem! – OS3 Rajd Monzy 2020

Ależ szalony trzeci odcinek specjalny Rajdu Monzy 2020! Warunki dają w kość absolutnie wszystkim. Esapekka Lappi zaryzykował z doborem opon, jako jedyny ze stawki dobierając zimówki. To okazał się być genialny wybór, ponieważ Fin zdecydowanie wygrał ten odcinek specjalny i został NOWYM LIDEREM! Kierowca M-Sportu o 3,3 sekundy wyprzedza w generalce Daniego Sordo.

Za Finem na mecie uplasował się właśnie Hiszpan. Trzecia lokata przypada Thierry’emu Neuville’owi. Belg stracił niecałe 10 sekund do Lappiego, ale to wciąż bardzo dobry czas względem kierowców Toyoty. Ott Tanak zajął pozycję za swoim kolegą z Hyundaia. Za tymi zawodnikami znalazło się trio z Toyoty przedzielone Ole Christianem Veibym – Ogier, Evans, Veiby, Rovanpera. Teemu Suninen najgorszym z „wurców”, które dojechały do mety. Reprezentant M-Sportu podkreśla jednak duże kłopoty z silnikiem. Słyszymy to zresztą podczas transmisji – silnik w jego Fordzie nie pracuje tak, jak powinien.

Sebastien Ogier musiał pokonać dużą część odcinka specjalnego z kompletnie zaparowaną przednią szybą swojego Yarisa WRC. Stało się to po przejechaniu przez jedną z dużych kałuż. To nieprawdopodobne, że jego wynik nie jest ostatecznie gorszy.

Tyle szczęścia nie miał jednak Gus Greensmith. Trzeci z kierowców M-Sportu zniszczył przednie zawieszenie w swojej Fieście WRC i nie był w stanie ukończyć odcinka specjalnego.

Kajetan Kajetanowicz na trzecim odcinku specjalnym zanotował TRZECI CZAS w kategorii WRC3! Polska załoga ustąpiła wyłącznie rewelacyjnemu od rana Mikkelsenowi, a także Oliverowi Solbergowi. Skandynawski duet był absolutnie nie do doścignięcia na tej próbie. Kajto był jednak w stanie pokonać pozostałych, bardzo mocnych zawodników. Jego wynik był 13,1 sekundy gorszy od Mikkelsena. Doskonały czas Solberga pozwolił mu z kolei przeskoczyć Kajetana w generalce. Tym samym załoga Lotos Rally Team zajmuje piątą pozycję po trzecim odcinku specjalnym. Walka o miejsce na podium jest jednak cały czas zacięta. Trzymajcie kciuki!