AKTUALNOŚCI WRCPRASOWE

Citroën Racing w centrum obchodów stulecia marki

Historia zaangażowania Citroëna w sporty motorowe to kronika imponujących sukcesów. Przypomina o tym ostatnie osiągnięcie: setne zwycięstwo tej marki w cyklu Rajdowych Mistrzostw Świata FIA.

W 2019 r. Citroën Racing odgrywa kluczową rolę w obchodach setnego jubileuszu marki Citroën. Jej fani mogą liczyć na pełne uczestnictwo we wszystkim, co będzie ich pasjonowało w świecie sportu motorowego – poprzez obecność na rajdach lub w sieciach społecznościowych.

Na odcinkach specjalnych Rajdu Monte Carlo kibice i telewidzowie oglądający pierwszą rundę sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata WRC mieli okazję poznać nowe barwy Citroënów C3 WRC. W jubileuszowym roku stulecia marki boki i dach rajdówek z Satory ozdabia tradycyjny motyw skośnej zębatki w formie przejętej z pierwotnego logo marki. Z kolei liczba 1919 umieszczona z tyłu auta przypomina rok założenia marki. Jednocześnie hasło to potwierdza ciągłość i trwałość zaangażowania Citroëna w sporty motorowe, a także nieustanne poszukiwanie poprzez te sporty nowych rozwiązań technicznych.

Citroën C3 WRC w nowych rocznicowych barwach występuje również w drugim sezonie „Little Big Racing”. Cykl ten, noszący w tym roku podtytuł „Little Big Racing – 100 LAT NASZYCH FANÓW”, rozprowadzany jest w sieciach społecznościowych marki jako seria krótkich filmów wideo z udziałem miniatury wyczynowego C3 WRC. Dzięki nim internauci będą mogli poczuć atmosferę i zobaczyć krajobrazy najbardziej spektakularnych odcinków specjalnych z 14 rund Rajdowych Mistrzostw Świata 2019. Każdy z odcinków będzie nawiązywać do stulecia marki Citroën i prezentować jeden z legendarnych samochodów w jej historii. Co ciekawe, w końcowym ujęciu każdego odcinka model będący jego głównym bohaterem ujrzymy w identycznych barwach jak Citroëny C3 WRC startujące w tym roku w mistrzowskim cyklu WRC.

Citroen Racing

W roku setnego jubileuszu symbolicznym, rocznicowym hasłem marki Citroën jest po prostu liczba 100. W tę decyzję wizerunkową doskonale wpasowuje się fakt, że na mecie zakończonego kilka dni temu Rajdu Monte Carlo kierowca Sébastien Ogier i jego pilot Julien Ingrassia odnieśli setne zwycięstwo w historii udziału Citroëna w Rajdowych Mistrzostwach Świata, czyli w cyklu WRC. Francuska załoga walczyła o wygraną do ostatnich metrów, czym wzbogaca symboliczny wymiar jubileuszu.

Jedną z największych rocznicowych atrakcji będzie Salon Rétromobile 2019. Ta wyjątkowa wystawa zgromadzi 30 legendarnych modeli ze 100-letniej historii Citroëna. Mocno reprezentowane będą wśród nich samochody wyczynowe – o wielkim znaczeniu sportu motorowego dla marki świadczyć będzie 10 wybranych pojazdów: Scarabée d’Or, Petite Rosalie, DS 21 z terenowego Rajdu Maroka 1969, SM z Rajdu Maroka 1971, 2 CV w wersji Raid Afrique, terenowy ZX Rallye Raid, a także wyścigowy C-Elysée WTCC oraz rajdowe Xsara Kit Car, C4 WRC i najnowszy z nich C3 WRC.

Kolekcję 35 wielkoformatowych fotografii przedstawiających wiele z tych modeli będzie można zobaczyć w strefie gości i mediów na stanowisku serwisowym Citroën Racing przy okazji każdej rundy sezonu WRC 2019. Historyczne samochody pokazane są w scenerii, w jakiej odnosiły swoje pamiętne sukcesy: od przeprawy przez Saharę półgąsienicowym pojazdem z lat 1922-23, przez długodystansowy rajd terenowy Paryż – Pekin z 1992 r. w wykonaniu Citroëna ZX, aż po Rajd Meksyku 2018. Wystawa ta ilustruje jednocześnie historię udziału samochodów Citroën w sporcie i ogólne znaczenie marki w dziejach motoryzacji.

Tagi

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close