RAJDYWRC

Polo R5 dopiero na jesień

 

Volkswagen Motorsport przesunął termin debiutu Polo R5 z Rajdu Niemiec na Rajd Hiszpanii. Ekipa z Wolfsburga oznajmiła że przedłużają się tym samym prace rozwojowe nad ich nowym samochodem i dlatego to opòźnia homologacje. Ponadto podczas testów w Meksykyu pojawiły się pewne problemy. W zespole testowym pracują Eric Camili, Pontus Tidemand oraz Dieter Thoma. Kolejne próbne jazdy niemieckiej rajdówki planowane są w Hiszpanii i Grecji a potem Polo będzie testowane na asfalcie.

Sven Smeets:

To dla nas zdecydowanie za wcześnie, aby holomologować Polo R5 1sierpnia musielibyśmy przekazać całą dukumentacje do FIA już pod koniec maja. Niestety w pòźniejszym terminie już nie moglibyśmy wprowadzić żadnych poprawek, ponieważ regulamin R5 jest bardzo kompleksowy. Potrzebujemy zdecydowanie więcej czasu aby dogłębnie przeanalizować wyniki testów. Żeby myśleć o pòźniejszych sukcesach musimy szczegółowo przeprowadzić homologacje.

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Dominik Bilicki

Redaktor od 2013 roku. Zaraz po naczelnym, najdłużej pracujący człowiek w naszej redakcji ;) Rajdami interesuje się od dziecka. Uwielbia przeprowadzać wywiady z zawodnikami. W swojej karierze bywał już nie raz na rundach WRC, ERC czy chociażby Mistrzostw Belgii.
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close