F1

Podsumowanie drugiego dnia testów w Abu Dhabi

Podsumowanie drugiego dnia testów w Abu Dhabi

Środowe zajęcia na torze Yas Marina w Abu Dhabi zakończyły dwudniowe testy opon Pirelli na sezon 2019. W nowych zespołach jako kierowcy etatowi zadebiutowali w środę Charles Leclerc, Antonio Giovinazzi, Pierre Gasly i Lando Norris. Najszybszym kierowcą podczas drugiego dnia testów był Charles Leclerc. Młody Monakijczyk uzyskał czas 1:36:450. Co ciekawe dzisiejszy wynik Leclerca, był lepszym czasem od czasu Sebastiana Vettela z wtorku, który dał Niemcowi pierwsze miejsce podczas pierwszego dnia testów.

Drugą lokatę zajął debiutujący w zespole Red Bull Racing Pierre Gasly. Młody Francuz zdołał pokonać okrężenie toru Yas Marina w czasie 1:37.916. Najlepszą trójkę uzupełnił Lance Stroll z zespołu Racing Point Force India z czasem 1:38.044. Czwarta lokata przypadła Bottasowi, który podczas porannej sesji uzyskał czas 1:38.448. Czołową piątkę zamknął Carlos Sainz, który w bolidzie Mclarena wykręcił czas 1:38.547.

Problemy w środę miał Antonio Giovinazzi, który pokonał jedynie 11 okrążeń i doprowadził do pojawienia się na torze czerwonej flagi, ponieważ zatrzymał on swój bolid na wyjeździe z alei serwisowej. Resztę czołowej dziesiątki uzupełnili Danił Kwiat, Louis Deletraz i wcześniej wspomniany Giovinazzi.

Robert Kubica

Według planu zespołu Williamsa, Robert Kubica miał pojawić się na torze podczas porannej sesji. Jednak jazda Polaka przedłużyła się do godziny 13 czasu polskiego, po czym przekazał bolid Russellowi. Podczas drugiego dnia testów Robert Kubica pokonał 39-okrężeń toru Yas Marina i uzyskał czas 1:44.206, który dał mu 11 pozycje. Kolega zespołowy Roberta uzyskał siódmą lokatę z czasem 1:38.802.

Komentarze

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com