AktualnościF1

Plany Toto Wolffa dla Estebana Ocona na rok 2019

Według niemieckiego dziennika auto-motor-und-sport.de Toto Wolff chce Estebana Ocona w roli zastępczego pilota dla wszystkich trzech ekip Mercedesa.
Jeśli Robert Kubica będzie kontynuował karierę w F1 w przyszłym roku, to Esteban Ocon powinna zostać jedynie posada kierowcy rezerwowego. Francuz być może doświadczy dość wymagającego sezonu, nawet bez startów w żadnym z przyszłorocznych GP. Ocon ma jeździć zgodnie z planami szefa teamu Mercedesa Toto Wolffa tak często, jak to możliwe.
Może być kierowcą testowym dla nas, Force Indii i może Williamsa. Będzie siedział dużo w symulatorze. Będzie wykonywał zadania testowe dla Mercedesa i Force Indii już w lutym w Barcelonie. Wszystko robimy po to, aby Ocon nie „rdzewiał”, zanim powróci w 2020 roku.
 Jeśli chodzi o kierowcę w symulatorze Ferrari wydaje się, że istnieje alternatywa dla wyboru Roberta Kubicy. Mówi się, że Pascal Wehrlein znajduje się na liście życzeń ekipy z Maranello, głównie dzięki temu, że kilka tygodni temu zerwał kontrakt z Mercedesem. Oprócz tego, że został zatrudniony jako kierowca zespołu Mahindra w Formule E, mistrz DTM z roku 2015 oczywiście szuka również pracy pobocznej w środowisku „Królowej Sportów Motorowych”.

Komentarze

Tagi

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com