F1

Pirelli dostawcą opon dla F1 do 2023 roku!

Pirelli dostawcą opon dla F1 do 2023 roku!

Formuła 1 poinformowała, że firma Pirelli wygrała przetarg, dzięki czemu pozostaje jedynym dostawcą ogumienia do 2023 roku. Pirelli pokonało koreańską firmę Hankook i będzie kontynuować trwającą od 2011 roku współpracę z F1.

Pirelli ujawniło , że nowa umowa na dostarczanie opon dla F1 jest szersza i nie będzie dotyczyła samego dostarczania opon. Cała umowa będzie zawierała również reklamy na torach i działania promocyjne powiązane z F1. Pirelli podkreśliło, że w ostatnim czasie podjęli takie inicjatywy jak Hot Laps, czy nagrodę Pirelli Pole Position, a również przyznaje nagrody młodym kierowcom z niższych serii wyścigowych.

Dzięki tej umowie od 2021 roku w F1 zadebiutują opony 18-calowe. O tej zmianie w środowisku mówiono już od wielu lat i wreszcie mamy potwierdzenie. Pojawią się one już w 2021 roku, czyli wraz z pojawieniem się nowych wersji bolidów, które będą specjalnie zaprojektowane do tych opon. Jest to korzyść obustronna, ponieważ Pirelli będzie mogło testować również technologie, które być może pojawią się w ogumieniach przeznaczonych dla samochodów.

Poniżej zamieszczamy porównanie starych opon, jak również tych, które pojawią się już w 2021 roku:

Komentarze

Tagi

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com