Rajd ArgentynyRAJDYWRC

Pierwsza piątkowa pętla dla Tänaka

Ott Tänak i Martin Jarveoja prowadzą po pierwszej pętli piątkowego etapu Rajdu Argentyny 2018. Estońska załoga zapisała na swoje konto dwa oesowe zwycięstwa i mimo błędu na drugim odcinku specjalnym duet Toyoty posiada 0,8s nad drugim w klasyfikacji generalnej Andreasem Mikkelsenem. Trzecie miejsce zajmuje zwycięzca tej prestiżowej imprezy z 2015 roku Brytyjczyk Kris Meeke. Kierowca Citroena traci aktualnie do lidera 3,1s.

fot. Janus Raae Photography

Sebastian Ogier, który czyści dzisiaj trase z luźnego szutru, zajmuje czwartą lokatę. Francuz zapisał na swoje konto jeden oesowy triumf i w generalce traci tylko 4,5s. Czołową piątkę kompletuje Dani Sordo. Hiszpan wykręcił najlepszy rezultat na kończącym pętle super oesie Parque Tematico. Oczko niżej znajduje się Belg Thierry Neuville. Kierowca Hyundaia narzeka cały czas na brak odpowiedniego czucia. Siódmy jest Esapekka Lappi. Za Finem znajduje się bezpośrednio Craig Breen. Irlndczyk, który wrócił do swojego Citroena po przerwie trwającej od Rajdu Szwecji opowiadał na mecie oesu piątego, że nie czuje się zbyt pewnie w swoim smochodzie. Pierwszą dziesiątkę uzupełniają Elfyn Evans i Fin Temu Sunninen.

fot. Škoda Motorsport

W WRC2 najlepszy aktualnie jest Pontus Tidemand. Szwed po pięciu rozegranych oesach wyprzedza Grusa Greensmitha o 45,1s i o 2.15,3s Chilijczyka Pedro Hellera

Popołudniowa część rywalizacji piątkowego etapu startuje o 19:51.

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Dominik Bilicki

Redaktor od 2013 roku. Zaraz po naczelnym, najdłużej pracujący człowiek w naszej redakcji ;) Rajdami interesuje się od dziecka. Uwielbia przeprowadzać wywiady z zawodnikami. W swojej karierze bywał już nie raz na rundach WRC, ERC czy chociażby Mistrzostw Belgii.
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close