PRASOWERALLYCROSSWORLD RX

Pierwsza dla Audi Sport runda World RX rozgrywana za oceanem

4 i 5 sierpnia br., podczas kolejnej rundy WRX w kanadyjskim Trois-Rivières, EKS Audi Sport wystawi dwa udoskonalone w wielu detalach Audi S1 EKS RX. Weekend ten rozpocznie drugą połowę sezonu Mistrzostw Świata w Rallycrossie FIA (World RX).

Szczegółowe udoskonalenia, które poczyniono w zawieszeniu i w jednostce napędowej Audi S1 EKS RX, przeszły już pomyślne próby podczas wyścigów w Höljes i w Rydze. Teraz będą testowane również za oceanem, gdzie dwaj kierowcy Audi Mattias Ekström i Andreas Bakkerud, rozpoczną drugą połowę tego sezonu. Uliczny tor w kanadyjskim Trois-Rivières, 125 km na północny wschód od Montrealu, znany był w ubiegłych latach z wielu spektakularnych potyczek wyścigowych.

„Kanadyjski tor ma najdłuższą w tym sezonie prostą, na której można rozwinąć nawet ponad 200 km/h” – mówi fabryczny kierowca Audi Mattias Ekström, dla którego hamowanie przed zbliżającym się po prostej zakrętem jest prawdziwym wyzwaniem: „To właśnie największa trudność, że dojeżdżamy do tego zakrętu z tak dużą prędkością. Lubię ten tor, choć jak dotąd nie notowałem na nim dobrego czasu.”

Podczas poprzednich wyścigów w Kanadzie, Ekström nie miał zbyt wiele szczęścia. Startował tam już trzy razy, a tylko raz wszedł do finału. Najlepszym rezultatem Szweda było miejsce szóste w roku 2015.

Natomiast jego kolega zza kierownicy, Andreas Bakkerud, przyjeżdża do Kanady dzierżąc drugie miejsce w tegorocznej klasyfikacji World RX. Dodatkowo stał już na podium w Trois-Rivières, w roku 2016.

„Pomimo tego, że wskoczyłem tam na podium, cały czas nie rozgryzłem jeszcze wszystkich tajemnic tego toru” – przyznaje norweski kierowca Audi. „Potwierdzenie mojej postawy i prędkości z pierwszych sześciu wyścigów tego sezonu będzie w Kanadzie nie lada wyczynem. Po czterech tygodniach przerwy jestem pełen energii do udziału w kolejnym wyścigu. Wiem, że w Trois-Rivières team EKS zawsze był bardzo szybki.”

Zmagania w Kanadzie będą transmitowane na żywo, po raz pierwszy w telewizji SPORT1. Początek transmisji w niedzielę, 5 sierpnia, o godz. 20.45. Będzie można oglądać je również w internecie, na stronie www.sport1.de. Tam transmisja rozpocznie się o godz. 20.00.

Runda WRX w Kanadzie
– Nazwa toru: Circuit Trois-Rivières, 125 km na północny wschód od Montrealu
– Długość toru: 1370 m (Joker: 1455 m)
– Nawierzchnia: 60 procent asfalt, 40 procent szuter
– Zakręty: 4 w lewo, 7 w prawo
– Najwyższa prędkość: ok. 202 km/h
– Średnia prędkość: ok. 105 km/h
– Najdłuższy skok: ok. 20 m
– Długość wyścigu: 4 okrążenia w kwalifikacjach, 6 okrążeń w półfinałach i w finale
– Hashtag: #CanadaRX

Rozkład wyścigów (czas lokalny, CEST minus 6 godzin )
Sobota, 4 sierpnia
– 09.15 wolny trening 1
– 11.35 wolny trening 2
– 13.45 pierwsza runda kwalifikacji (Q1)
– 15.50 druga runda kwalifikacji (Q2)
Niedziela, 5 sierpnia
– 08.00 rozgrzewka
– 08.55 trzecia runda kwalifikacji (Q3)
– 11.10 czwarta runda kwalifikacji (Q4)
– 15.00 półfinały i finał
– 15.50 ceremonia wręczenia nagród

Video: Mattias Ekström opowiada o torze w Trois-Rivières
Wyniki i punktacja
Podstawowe informacje o zaangażowaniu Audi w World RX

Komentarze

Tagi

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com