PRASOWERajd NiemiecRajd Niemiec 2018RAJDYWRCWRC 2

Pieniążek o problemach na piątkowym etapie. (video)

Polski kierowca pilotowany przez Przemysława Mazura po piątkowych odcinkach 36. Rajdu Niemiec zajmuje czternaste miejsce w kategorii WRC 2.
Pieniążek i Mazur tylko dwukrotnie – na tym samym odcinku Wadern – Weiskirchen – zdołali uplasować się w czołowej dziesiątce WRC 2. Na pozostałych próbach zajmowali odległe lokaty, mając problemy z utrzymaniem płynności jazdy.

– Niestety dwa razy źle dobraliśmy opony, ale to nie to było przyczyną różnic czasowych między nami, a czołówką

– To nie opony były przyczyną różnic między nami, a czołówką, a na pewno nie były głównym czynnikiem. Niestety, brakuje mi pewności siebie za kierownicą, brakuje czucia samochodu. Szczerze mówiąc teraz nie jestem w stanie powiedzieć, gdzie tracimy ten czas – wyjaśnił Pieniążek na mecie ostatniego odcinka.

Polak podkreślił, że warunki na trasie są bardzo trudne i zmienne.

– Najważniejsze jednak, że jesteśmy na mecie piątkowego etapu i możemy kontynuować jazdę w kolejnych dniach – dodał.

W sobotę kierowcy pokonają osiem odcinków specjalnych o łącznej długości ponad stu pięćdziesięciu kilometrów. Czterokrotnie pojawią się na poligonie wojskowym Baumholder, gdzie rozegrana zostanie kultowa próba Panzerplatte.

– Na pewno te odcinki nie będą łatwiejsze od dzisiejszych, choć ich specyfika będzie zupełnie inna. Będziemy jeździć po poligonie, gdzie nawierzchnia często będzie się zmieniała. To też będzie bardzo trudny i wymagający od kierowcy dzień. Mogę jednak obiecać, że postaramy się pojechać jak najszybciej i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby te czasy poprawić – powiedział Pieniążek.

Tegoroczny Rajd Niemiec liczy w sumie osiemnaście odcinków specjalnych o łącznej długości 325 kilometrów. Rywalizacja zakończy się w niedzielne popołudnie.

Łukasz Pieniążek po pierwszym etapie Rajdu Niemiec 2018!

Opublikowany przez Rallypl Piątek, 17 sierpnia 2018

Komentarze

Tagi
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com