PRASOWERajd NiemiecRajd Niemiec 2018RAJDYWRCWRC 2

Pieniążek o problemach na piątkowym etapie. (video)

Polski kierowca pilotowany przez Przemysława Mazura po piątkowych odcinkach 36. Rajdu Niemiec zajmuje czternaste miejsce w kategorii WRC 2.
Pieniążek i Mazur tylko dwukrotnie – na tym samym odcinku Wadern – Weiskirchen – zdołali uplasować się w czołowej dziesiątce WRC 2. Na pozostałych próbach zajmowali odległe lokaty, mając problemy z utrzymaniem płynności jazdy.

– Niestety dwa razy źle dobraliśmy opony, ale to nie to było przyczyną różnic czasowych między nami, a czołówką

– To nie opony były przyczyną różnic między nami, a czołówką, a na pewno nie były głównym czynnikiem. Niestety, brakuje mi pewności siebie za kierownicą, brakuje czucia samochodu. Szczerze mówiąc teraz nie jestem w stanie powiedzieć, gdzie tracimy ten czas – wyjaśnił Pieniążek na mecie ostatniego odcinka.

Polak podkreślił, że warunki na trasie są bardzo trudne i zmienne.

– Najważniejsze jednak, że jesteśmy na mecie piątkowego etapu i możemy kontynuować jazdę w kolejnych dniach – dodał.

W sobotę kierowcy pokonają osiem odcinków specjalnych o łącznej długości ponad stu pięćdziesięciu kilometrów. Czterokrotnie pojawią się na poligonie wojskowym Baumholder, gdzie rozegrana zostanie kultowa próba Panzerplatte.

– Na pewno te odcinki nie będą łatwiejsze od dzisiejszych, choć ich specyfika będzie zupełnie inna. Będziemy jeździć po poligonie, gdzie nawierzchnia często będzie się zmieniała. To też będzie bardzo trudny i wymagający od kierowcy dzień. Mogę jednak obiecać, że postaramy się pojechać jak najszybciej i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby te czasy poprawić – powiedział Pieniążek.

Tegoroczny Rajd Niemiec liczy w sumie osiemnaście odcinków specjalnych o łącznej długości 325 kilometrów. Rywalizacja zakończy się w niedzielne popołudnie.

Łukasz Pieniążek po pierwszym etapie Rajdu Niemiec 2018!

Opublikowany przez Rallypl Piątek, 17 sierpnia 2018

Komentarze

Tagi

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com