Rajd SzwecjiRAJDYWRC

Piątek dla Hyundaia- Os8

Rajd Szwecji 2018- Os8

Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul, którzy wykorzystali swoją bardzo dobrą pozycje startową prowadzą po piątkowym etapie w Rajdzie Szwecji. Belgijska załoga nie popełniała żadnych błędów i po ośmiu rozegranych odcinkach wyprzedzają swoich zespołowych kolegów Andreasa Mikkelsena i Andersa Jaegera o 4,9s. Po zwycięstwie na kończącym dzień oesie Torsby na trzecie miejsce awansował kolejny kierowca ekipy z Alzenau Nowozelandczyk Hayden Paddon. Za wirtualnym podium zawodów znajduje się Craig Breen. Irlandczyk spisywał się dzisiaj fantastycznie i zapisał na swoje konto dwie dzisiejsze popołudniowe próby. Czołową piątkę kompletuje faworyt lokalnej publiczności, debiutujący za kierownicą Citroena C3 WRC Mads Ostberg.

Najlepszy z obozu M-Sportu Fin Temu Suninen plasuje się na szóstym miejscu. Jego rodak Esapekka Lappi, który był bardzo szybki do odcinka piątego, na szóstej próbie popełnił błąd i na jednym z dohamowań wpadł w śnieżną zaspę i poniósł znaczne straty czasowe. Jari Matti Latvala jest aktualnie ósmy. Ott Tänak, który rewelacyjnie rozpoczął drugą rundę WRC. W późniejszym czasie rywalizacji Estończyk, tracił bardzo dużo czasu przez swoją pozycje startową.

Z tego samego powodu największym przegranym dzisiejszego etapu był Sebastian Ogier. Pięciokrotny Mistrz Świata nie miał nawet ochoty rozmawiać z dzienikarzami na metach odcinków specjalnych. Kierowca Fiesty WRC jest aktualnie dwunasty i traci do prowadzącego Belga aż 2.48,8s.

W WRC2 rewelacją jest Japończyk Takamoto Katsuta. Zawodnik z kraju kwitnącej wiśni wyprzedza o 4s Pontusa Tindemanda. Niestety ostatniego oesu dnia nie przejechał Łukasz Pieniążek.

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close