PRASOWERajd SardyniiRajd Sardynii 2018RAJDYWRCWRC 2

Piąte miejsce Pieniążka w Rajdzie Sardynii

Łukasz Pieniążek po Rajdzie Sardynii

Łukasz Pieniążek po Rajdzie Sardynii

Opublikowany przez Rallypl Niedziela, 10 czerwca 2018

Łukasz Pieniążek (Printsport Racing, Skoda Fabia R5) zajął piąte miejsce w kategorii WRC 2 15. Rajdu Sardynii. W niedzielę Polak przesunął się w górę klasyfikacji o jedną pozycję.

W ostatnim dniu rajdu kierowcy mieli do pokonania cztery odcinki o łącznej długości 42 km. Pieniążek na każdym z nich tracił niewiele do zwycięzców, zajmując kolejno szóste, czwarte, piąte i jeszcze raz szóste miejsce. To dało mu ostatecznie piątą lokatę w kategorii WRC 2 ze stratą niewiele ponad siedmiu minut do zwycięzcy Czecha Jana Kopecky’ego.

Dzisiejsze odcinki były bardzo wąskie. Czyhało na nich sporo pułapek i trzeba było uważać. Ciężko na takich trasach się jeździ, bo bardzo łatwo tutaj o błąd. Każdy centymetr może zaważyć o tym, czy dalej się jedzie w rajdzie, czy trzeba się wycofać. Zdecydowanie więc staraliśmy się unikać większych przygód . Podczas Rajdu Portugalii mieliśmy zdecydowanie więcej szczęścia. Finalnie jesteśmy zadowoleni z dyspozycji w ten weekend, bo pokazaliśmy naprawdę solidne tempo i czekamy na więcej.

Łukasz Pieniążek 

Drugi ze startujących w Rajdzie Sardynii Polaków – Kajetan Kajetanowicz – finiszował na ósmej pozycji w kategorii WRC 2.

Kolejna eliminacja Rajdowych Mistrzostw Świata odbędzie się pod koniec lipca w Finlandii.

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Artur Jasiński

Pomysłodawca i założyciel, redaktor naczelny portalu.
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close