AktualnościF1

Paddy Lowe o tym, jak Russell walczył o fotel w Williamsie

Paddy Lowe o tym, jak Russell walczył o fotel w Williamsie

Szef techniczny zespołu Williams Martini Racing Paddy Lowe wyjawił, że George Russell przygotował się do spotkania z zespołem w zaskakujący sposób, ponieważ przedstawił im… prezentację multimedialną.

Russell będzie kierowcą Williamsa na sezon 2019. Wyjawił również, że osobiście zabiegał o fotel w zespole, aby zwiększyć swoje szanse na wykorzystanie okazji. Brytyjczykowi udało się zorganizować spotkanie z Paddym Lowe, którego znał już z czasów pobytu w Mercedesie. Lowe przyznał, że Russel chciał również walczyć o miejsce już na obecny sezon.

W Georgu jest coś takiego, że jeszcze jako młody człowiek jest już bardzo pewny siebie. Sam przejmuje inicjatywę i próbuje ukształtować swoją przyszłość. To jeden z powodów, dzięki którym jest w tym miejscu. Dla przykładu, rok temu chciał walczyć o miejsce na obecny sezon. Myślę, że było jeszcze za wcześnie. Dobrze, że spędził rok w F2. Rok temu było za wcześnie, by myśleć o F1.

Będzie zdecydowanie mocniejszy, mając za sobą sezon w Formule 2. Rok temu przyszedł do mnie z prezentacją w programie PowerPoint, która pokazywała, że on był najlepszym wyborem. Nigdy w swojej karierze nie spotkałem się z czymś takim.

Testował już będąc w Mercedesie i stamtąd można wyciągnąć te dane, które da się porównać do tych jakby jeździł naszym bolidem. Były one wystarczające, by ocenić z jakim kierowcą mamy do czynienia oraz zobaczyć, że jest w stanie prezentować tempo, jakiego oczekujemy. Dla przykładu, to on jest posiadaczem rekordu na torze Hungaroring. To nieoficjalne okrążenie, przejechane na hipermiękkiej mieszance, no ale jednak nie każdy byłby w stanie tego dokonać.

George Russell o miejsce w Williamsie walczył w podobny sposób również w tym roku, co sam przyznaje:

Myślałem, że zamiast siedzenia i mówienia o tym, jaki jestem dobry, lepiej było przełożyć to na papier i dołożyć do tego potwierdzenie w postaci statystyk. Nie chodziło tylko o moje CV. Chciałem powiedzieć trochę o sobie i o tym, co mogę wnieść do zespołu. To były drobne elementy na mój temat, takie jak najszybsze okrążenia czy zdobyte i stracone pozycje. Pokazałem sytuację z paru różnych perspektyw w taki sposób, by mogli sobie wszystko przejrzeć, gdy już wyszedłem ze spotkania.

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za recenzje książek, gier wideo oraz wszelakie artykuły. Na co dzień uczeń i wielki fan sportu. Kontakt: michal@rallypl.com
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close