AktualnościF1

Paddy Lowe o tym, jak Russell walczył o fotel w Williamsie

Paddy Lowe o tym, jak Russell walczył o fotel w Williamsie

Szef techniczny zespołu Williams Martini Racing Paddy Lowe wyjawił, że George Russell przygotował się do spotkania z zespołem w zaskakujący sposób, ponieważ przedstawił im… prezentację multimedialną.

Russell będzie kierowcą Williamsa na sezon 2019. Wyjawił również, że osobiście zabiegał o fotel w zespole, aby zwiększyć swoje szanse na wykorzystanie okazji. Brytyjczykowi udało się zorganizować spotkanie z Paddym Lowe, którego znał już z czasów pobytu w Mercedesie. Lowe przyznał, że Russel chciał również walczyć o miejsce już na obecny sezon.

W Georgu jest coś takiego, że jeszcze jako młody człowiek jest już bardzo pewny siebie. Sam przejmuje inicjatywę i próbuje ukształtować swoją przyszłość. To jeden z powodów, dzięki którym jest w tym miejscu. Dla przykładu, rok temu chciał walczyć o miejsce na obecny sezon. Myślę, że było jeszcze za wcześnie. Dobrze, że spędził rok w F2. Rok temu było za wcześnie, by myśleć o F1.

Będzie zdecydowanie mocniejszy, mając za sobą sezon w Formule 2. Rok temu przyszedł do mnie z prezentacją w programie PowerPoint, która pokazywała, że on był najlepszym wyborem. Nigdy w swojej karierze nie spotkałem się z czymś takim.

Testował już będąc w Mercedesie i stamtąd można wyciągnąć te dane, które da się porównać do tych jakby jeździł naszym bolidem. Były one wystarczające, by ocenić z jakim kierowcą mamy do czynienia oraz zobaczyć, że jest w stanie prezentować tempo, jakiego oczekujemy. Dla przykładu, to on jest posiadaczem rekordu na torze Hungaroring. To nieoficjalne okrążenie, przejechane na hipermiękkiej mieszance, no ale jednak nie każdy byłby w stanie tego dokonać.

George Russell o miejsce w Williamsie walczył w podobny sposób również w tym roku, co sam przyznaje:

Myślałem, że zamiast siedzenia i mówienia o tym, jaki jestem dobry, lepiej było przełożyć to na papier i dołożyć do tego potwierdzenie w postaci statystyk. Nie chodziło tylko o moje CV. Chciałem powiedzieć trochę o sobie i o tym, co mogę wnieść do zespołu. To były drobne elementy na mój temat, takie jak najszybsze okrążenia czy zdobyte i stracone pozycje. Pokazałem sytuację z paru różnych perspektyw w taki sposób, by mogli sobie wszystko przejrzeć, gdy już wyszedłem ze spotkania.

Komentarze

Tagi
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com