Rajd FinlandiiRajd Finlandii 2018RAJDYWRC

Ostberg prowadzi o 0,1 sekundy! – OS6 Rajd Finlandii 2018

Ostberg prowadzi o 0,1 sekundy! – OS6 Rajd Finlandii 2018

Wracamy z popołudniową pętlą! Odcinek specjalny Oittila o długości prawie 20 kilometrów. Mniej więcej w połowie rozgrywania tej próby pojawiły się drobne krople deszczu. Nie mamy jednak pewności co do tego czy wpłynie to na rywalizację w późniejszej części dnia. Nie pozostaje nam nic innego, jak obserwować rozwój sytuacji!

Esapekka Lappi popracował nad ustawieniami w trakcie przerwy i wygląda na to, że wycisnął z Yarisa coś więcej niż rano. Sam kierowca po przejechaniu linii mety podkreślał, że samochód zachowuje się teraz zupełnie inaczej i wreszcie można zaufać tej rajdówce. Ott Tanak był jednak najszybszym kierowcą Toyoty na tym oesie, ponieważ Jari-Matti Latvala nie zdołał nawiązać do jego wyniku, ani do rezultatu Lappiego. Czas Esapekki pozwala mu zbliżyć się nieco do Ogiera, który z kolei dorzuca kolejne 5 sekund do swojej przewagi nad Neuvillem.

Skoro mowa o Finach, Teemu Suninen uzyskał trzeci czas na OS6 Rajd Finlandii 2018 i wskakuje na 3 pozycję o 0,8 sekundy przed Latvalą. Bardzo blisko trzyma się też Hayden Paddon. Czeka nas więc ekscytująca batalia o trzecie miejsce!

Citroen kontynuuje swoją świetną passę. Mads Ostberg był na tej próbie szybszy od Tanaka o 1,2 sekundy co oznacza, że Norweg odzyskuje prowadzenie. Jest to jednak znikoma przewaga, rzędu 0,1 sekundy! Craig Breen również pokonał tę próbę w dobrym tempie. Niestety problemy z porannej pętli powodują, że Irlandczyk nie jest zbyt wysoko w klasyfikacji generalnej rajdu.

Wyniki – OS6 Rajd Finlandii 2018

OS6 Rajd Finlandii 2018
wrc.com

Komentarze

Tagi

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com