Rajd ArgentynyRAJDYWRC

Neuville wygrywa na otwarcie! – OS1 Rajdu Argentyny

Rajd Argentyny rozpoczął uliczny, wieczorny super special – Villa Carlos Paz (1,9 kilometra). Trasa tego odcinka w dużej mierze prowadzi po asfalcie, ale znalazło się też miejsce na szuter. Prawdziwe ściganie zobaczymy dopiero jutro, ale takie odcinki zawsze stanowią sporą atrakcję dla kibiców. W pierwszym OS’ie piątej rundy tegorocznego cyklu WRC najlepiej spisał się Thierry Neuville. Drugi czas uzyskał Ott Tanak, a podium uzupełnił Sebastien Ogier. Karę 10 sekund za spóźnienie się na start dostał Craig Breen.

Przez długi czas na czele utrzymywał się Teemu Suninen, któremu rady nie dali tacy kierowcy, jak Latvala, Breen, Sordo czy Evans. Dopiero Esapekka Lappi zdetronizował swojego rodaka, ale zaledwie o 0,1 sekundy! Kierowca Toyoty nie nacieszył się prowadzeniem zbyt długo, ponieważ Kris Meeke błyskawicznie wyprzedził go o 0,6 sekundy. Andreas Mikkelsen poprawił jeszcze czas Brytyjczyka, kontynuując serię coraz szybszych przejazdów w wykonaniu kolejnych kierowców. Ott Tanak nie mógł być gorszy, więc błysnął jeszcze lepszym rezultatem. Pozostało dwóch zawodników, którzy mogli pokazać coś więcej. Thierry Neuville sprostał zadaniu i dołożył 0,3 sekundy do czasu kierowcy Toyoty. Sebastien Ogier wskoczył na trzecią lokatę.

Cała stawka WRC uzyskała czasy bardzo blisko siebie, więc nikt nie ma znaczącej przewagi przed piątkowymi odcinkami. Zapowiada się pasjonująca walka, w którą może się wmieszać pogoda!

TOP 5 OS1:

  1. Neuville – 1:54.4
  2. Tanak + 0,3
  3. Ogier + 0,4
  4. Mikkelsen + 0,5
  5. Meeke + 0,7

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close