Rajd PortugaliiRajd Portugalii 2018RAJDYWRC

Tanak wygrywa superoes! – OS1 Rajd Portugalii 2018

Chwilę po 20:00 czasu polskiego, na torze Rallycrossowym rozpoczął się pierwszy odcinek specjalny Rajdu Portugalii! Superoes Lousada o długości 3,36 kilometra otworzył nam 6 rundę tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Świata. Pamiętajmy jednak, że prawdziwe ściganie rozpoczyna się jutro. Jak mawia klasyk, na superoesie nie można wygrać rajdu, ale można go przegrać! Jest jednak dobra okazja, aby dobrze nastawić swoją psychikę na kolejne dni, a to najlepiej zrobił dzisiaj Ott Tanak. Żaden z kierowców nie zanotował jednak wybitnie złego występu, więc kwestia walki o zwycięstwo w końcowej klasyfikacji rajdu jest jak najbardziej otwarta.

Specyfika odcinka specjalnego jest oczywiście taka, że kierowcy walczyli w parach. Trochę po szutrze, trochę po asfalcie. Najciekawszym zestawieniem, przynajmniej na papierze, była para Ogier-Neuville. Kierowcy z czołówki zaznaczają, że jutrzejszy dzień może być bardzo trudny, ponieważ początkowe pozycje startowe oznaczają dużo czyszczenia trasy, na czym traci się dużo czasu. Z tego powodu m.in. Sebastien Ogier twierdził, że nie będzie się raczej liczył w walce o swoje 6 zwycięstwo w Rajdzie Portugalii. Podobne myślenie ma Ott Tanak, który większe nadzieje wiąże z sobotnimi oesami.

Łukasz Pieniążek, nasz jedyny reprezentant w Rajdzie Portugalii, zajął 21 miejsce w generalce odcinka, co przekłada się na 8 miejsce w WRC2! Solidny start Polaka, bez większych błędów. Oby Łukasz przełożył tę formę na jutrzejsze oesy.

OS1 Rajd Portugalii
Pontus Tidemand / Skoda Motorsport

Pary OS1 Rajd Portugalii w WRC:

  • Ostberg vs Al-Rajhi
  • Paddon vs Suninen
  • Breen vs Evans
  • Lappi vs Sordo
  • Meeke vs Latvala
  • Mikkelsen vs Tanak
  • Neuville vs Ogier

Wyniki OS1 Rajd Portugalii:

OS1 Rajd Portugalii
wrc.com

Już jutro o 10:15 OS2 Rajdu Portugalii, czyli VIANA DO CASTELO o długości niespełna 27 kilometrów. Wszystkie podsumowania odcinków specjalnych oczywiście na naszej stronie!

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close