Rajd MeksykuRAJDYWRC

Ogier wygrywa w Meksyku, Power Stage dla Tanaka

Rajd Meksyku, OS22

Sebastian Ogier i Julien Ingrassia po swojej fantastycznej i bezbłędnej jeździe triumfowali w Rajdzie Meksyku 2018, trzeciej tegorocznej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata. Dla Francuskiej załogi to trzecia wygrana w tej południowo-amerykańskiej imprezie. Duet Fiesty WRC wrócił na pozycje lidera w klasyfikacji cyklu.

Drugie miejsce wywalczył, świetnie spisujący się na odcinkach w okolicach Leon Dani Sordo. Hiszpan co prawda stracił ponad minute do zwycięzcy, ale ze swojego występu może być bardzo zadowolony tym bardziej że ostatni raz stał na podium podczas ubiegłorocznego Rajdu Portugalii. Na trzecim miejscu zawody ukończył Kris Meeke. Brytyjczyk nie ustrzegł się błędów i przegrał swoją walke o drugie miejsce już podczas pierwszego niedzielnego odcinka. Ubiegłoroczny triumfator był na mecie bardzo sfrustrowany bo wiedział, że w ten weekend miał szanse powalczyć o wygraną. Czwarty był Andreas Mikkelsen, Norweg nie zachwycał swoim tempem i do tego popełniał małe błędy które kosztowały go znaczne straty czasowe.

Wracający do WRC po blisko trzyletniej przerwie Sebastian Loeb skompletował pierwszą piątkę. Wielki Francuski mistrz pokazał, że nic ze swojej szybkości nie stracił wygrał dwa odcinki specjalne, ale niestety na jednym z zakrętów pojechał za szeroko i w konsekwencji złapał kapcia, który kosztował go w ten weekend walke o kolejne zwycięstwo w Meksyku. Szóste miejsce przypadło w udziale Thierremu Neuvilowi. Najlepszy w WRC2 był Pontus Tindemand, który ukończył zawody na siódmej pozycji. Za Szwedem sklasyfikowano jedynego reprezentanta Toyoty w czołowej dziesiątce Fina Jariego Matti Latvale. Najlepszy na kończącym rywalizacje Power Stage był Estończyk Ott Tänak, który zgarnął pięć dodatkowych punktów.

Kolejną rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata będzie rozgrywany w drugi
weekend kwietnia asfaltowy Rajd Korsyki.

 
Wyniki Power Stage OS22:
1. Tänak –  (5kpt)
2. Ogier +0.4 (4 pkt)
3. Latvala +1.3 (3 pkt)
4. Neuville +1.4 (2 pkt)
5. Mikkelsen +2.9 (1 pkt)
6️. Loeb +5.8
7️. Lappi +7.4
8️. Meeke +15.9
 
Końcowa klasyfikacja Rajdu Meksyku
1 Ogier, Ford
2 Sordo, Hyundai +1.13,6
3 Meeke, Citroën +1.29,2
4 Mikkelsen, Hyundai +1.48,4
5 Loeb, Citroën +2.34,6
6 Neuville, Hyundai +9.13,0
7 Tidemand, Skoda +10.34,7
 

 

Więcej wkrótce….

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Artur Jasiński

Pomysłodawca i założyciel, redaktor naczelny portalu.
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close