Rajd WaliiRajd Walii 2018RAJDYWRC

Ogier wygrywa Rajd Wielkiej Brytanii piąty raz w swojej karierze !!! – OS23 Rajd Walii 2018

Sebastian Ogier i Julien Ingrassia, po wspaniałej walce z Jari Matti Latvalą podczas niedzielnego etapu wygrali Rajd Wielkiej Brytanii. Duet ten dzięki osiągniętemu wynikowi jest rekordzistą w ilości zwycięstw w tej prestiżowej imprezie. Francuzi wygrali tą rundę WRC już po raz piąty w swojej karierze. To również czwarte zwycięstwo Francuskiej załogi w tegorocznym cyklu. Reprezentanci ekipy Ford M-Sport World Rally zaczęli tegoroczną edycję od problemów ze swoją Fiestą WRC. W sobotę trzymali się dzielnie za plecami Otta Tänaka a kiedy Estończyk odpadł z rywalizacji, wiedzieli że mają szansę walczyć o końcowy sukces. W niedziele na trzech finałowych oesach narzucili bardzo wysokie tempo i mogli się cieszyć w Deeside z kolejnego wielkiego sukcesu.

Foto. TGR WRT

Na drugim miejscu zawody zakończył wspomniany wyżej Latvala. Dla Fina to kolejne podium w karierze. Kierowca Toyoty rozpoczął dzisiejszy dzień od mocnego ataku, jednak w póżniejszej fazie rywalizacji musiał uznać wyższość swojego starszego kolegi. Na pocieszenie Fin zapisał 5 bonusowych punktów za wygranie porannego Power Stage’a. Na najniższym stopień podium stanął Esapekka Lappi. Kierowca Yarisa, przez cały czas trwania rywalizacji spisywał się bardzo dobrze, nie popełniał większych błędów i trzymał równe tempo.

Foto. Citroen Racing

Czwarte miejsce przypadło w udziale Craigowi Breenowi. Irlandczyk, który wspominał przed startem że jest to dla niego domowa runda, był szybki ale nie ustrzegl się błędów. Na dwudziestej próbie zaliczył przygode, gdzie stracił kilkanaście cennych sekund. Pierwszą piątkę skompletował Thierry Neuville. Aktualny lider Mistrzostw utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu. Jednak, Belg ze swojego występu nie może być zadowolony. W sobote wpadł do rowu, gdzie zaprzepaścił szanse na jeszcze lepszy wynik. Za reprezentantem Hyundaia znalazł się jego zespołowy kolega Andreas Mikkelsen oraz kolejny kierowca i20 WRC Hayden Paddon.

Foto. Hyundai Motorsport

Ósme miejsce wywalczył Mads Ostberg. Norweg nie krył rozczarowania z osiągniętego wyniku. Największym pechowcem weekendu został Ott Tanak. Estończyk wygrywał oes za oesem i pewnie zbliżał po swoje czwarte z rzędu zwycięstwo. Niestety dopadł go pech i triumfator min. Rajdu Turcji 2018 musiał wycofać się z rywalizacji na skutek awarii swojej Toyoty.

Końcowe wyniki:

Foto. ewrc.cz

Zobacz także:

Klasyfikacja WRC po Rajdzie Walii 2018

WRC2:

Podczas tego weekendu Kalle Rovanpera zmiażdzyl wręcz swoich rywali. Zaledwie osiemnastoletni kierowca wyprzedził drugiego na mecie Pontusa Tindemanda o ponad półtorej minuty !!! Na najniższym stopniu podium uplasował się faworyt lokalnej publiczności Gus Greensmith. Łukasz Pieniążek w piątek popełnił błąd, gdzie stracił półtorej minuty. Polak pilotowany przez Przemysława Mazura w sobote i niedziele podróżował równym i szybkim tempem. Ostatecznie zmagania ukończył na bardzo dobrym szóstym miejscu.

Foto. Škoda Motorsport

Kolejną runda Rajdowych Samochodwych Mistrzostw Świata będzie rozgrywany pod koniec października asfaltowo-szutrowy Rajd Hiszpanii.

Komentarze

Tagi

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com