Rajd PortugaliiRajd Portugalii 2018RAJDYWRC

Odcinek dla Suninena! – OS19 Rajd Portugalii 2018

Odcinek dla Suninena! – OS19 Rajd Portugalii 2018

Przedostatni odcinek specjalny Rajdu Portugalii! Drugi przejazd Montim. Przed nami już tylko Power Stage, Fafe! Ale zanim będziemy oglądać dalekie loty, pochylmy się na moment nad tym, co wydarzyło się na OS19. Wydaje się, że wyjaśniła się kwestia podium, ponieważ Teemu Suninen dorzucił prawie 2 sekundy do swojej przewagi nad Esapekką Lappim, który za to wciąż toczy zaciętą batalię o 4 pozycję z Danim Sordo. Tym razem Hiszpan był wolniejszy od kierowcy Toyoty i jego strata wynosi 4,1 sekundy.

Po przejeździe Elfyna Evansa w systemie live timingu wystąpił błąd, który umieścił Evansa za Suninenem w klasyfikacji generalnej. WRC potwierdziło jednak, że jest to zwykła usterka i Elfyn pozostaje na drugiej pozycji, przed swoim zespołowym kolegą. Teemu traci jednak 8,4 sekundy, więc w tym momencie bliżej Finowi do 2 miejsca niż czwartego. Nikomu nie jest jednak blisko do miejsca pierwszego, które Thierry Neuville okupuje z przewagą pół minuty nad Elfynem Evansem. Belg robi kapitalną robotę pod nieobecność w czołówce swoich najgroźniejszych rywali.

Andreas Mikkelsen jest jedynym kierowcą korzystającego z systemu Rally2, który nie jest w stanie znaleźć tempa. Ogier i Latvala zdołali wygrywać odcinki, a Norweg na każdym odcinku specjalnym traci do ścisłej czołówki po kilkanaście sekund. Szkoda, ponieważ kierowca Hyundaia liczył tutaj na dobry wynik, a pozostaje już tylko nadzieja na dobry wynik podczas Power Stage. Być może Andreas oszczędza po prostu opony i przypuści atak na drugim przejeździe Fafe. Dowiemy się już za około godzinę, ale prawdopodobnie strategia Mikkelsena jest taka sama, jak Ogiera.

W WRC2 Łukasz Pieniążek ma 20 sekund przewagi nad trzecim Stephanem Lefebvrem. Nie ma takiej możliwości, aby stracić ten zapas przy czystym przejeździe Fafe 2, więc pozostaje już tylko życzyć Łukaszowi bezbłędnego przejazdu i będziemy mogli się cieszyć z drugiej lokaty Polaka. Już o 13:18 rozpocznie się finałowy oes Rajdu Portugalii, Power Stage Fafe!

Wyniki OS19 Rajd Portugalii w WRC:

OS19 Rajd Portugalii
wrc.com

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły