ERCRajd AkropoluRajd Akropolu 2018RAJDY

Nordgren szybszy od Łukjaniuka na odcinku kwalifikacyjnym

Odcinek kwalifikacyjny- Rajd Akropolu 2018

Juuso Nordgren debiutujący w ten weekend w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Europy, zaskoczył wszystkich i uzyskał najlepszy czas na odcinku kwalifikacyjnym przed Rajdem Akropolu 2018. Drugi czas wykręcił lider tegorocznego cyklu ERC Aleksiej Łukjaniuk. Rosjanin wygrał dwa testowe przejazdy, ale na próbie kwalifikacyjnej popełnił mały błąd i stracił do zwycięzcy 0,2s.

Na trzeciej pozycji został skalsyfikowany reprezentant zespołu Go+Cars Yuri Protasov. Najlepszy z Polaków Łukasz Habaj 4km odcinek ukończył na bardzo dobrej czwartej lokacie. Pierwszą piątkę skompletował Norweg Evin Brynildsen. Za kierowcą Fiesty R5 znalazł się Bruno Magalhaesm. Siódma lokata przypadła w udziale Cypryjczykowi Tsoloftasowi. Drudzy z naszych reprezentantów Grzegorz i Jakub Wróbel zajeli ósme miejsce. Na dziewiątej pozycji został sklasyfikowany duet w Fabii R5 Hubert Ptaszek i Maciej Sczepaniak. Pierwszą dziesiątkę zamknął Węgier Norbert Herczig.

O godz 19:00 w Lamia zawodnicy zaczną wybierać pozycje startowe do jutrzejszego etapu.

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Dominik Bilicki

Redaktor od 2013 roku. Zaraz po naczelnym, najdłużej pracujący człowiek w naszej redakcji ;) Rajdami interesuje się od dziecka. Uwielbia przeprowadzać wywiady z zawodnikami. W swojej karierze bywał już nie raz na rundach WRC, ERC czy chociażby Mistrzostw Belgii.
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close