Rajd SardyniiRajd Sardynii 2018RAJDYWRC

Neuville wygrywa na koniec dnia – OS16 Rajd Sardynii 2018

Neuville wygrywa na koniec dnia – OS16 Rajd Sardynii 2018

Ostatni odcinek specjalny na dziś – 30-kilometrowe MONTE LERNO 2. W pierwszej dziesiątce mamy trzy interesujące batalie. Thierry Neuville walczy o zwycięstwo z Sebastienem Ogierem, Esapekka Lappi próbuje zepsuć jubileusz Latvali zabierając mu miejsce na podium, a Hayden Paddon i Mads Ostberg rywalizują o 5 pozycję. Te potyczki toczyły się przez całą sobotę i będą kontynuowane także jutro, więc jest na co czekać!

Problemy na tym oesie mieli Ott Tanak i Andreas Mikkelsen. Obaj kierowcy zatrzymywali się na trasie na jakiś czas. W obu przypadkach powodem była przebita opona, przy czym Estończyk nie był pewny w którym momencie nastąpiło jej uszkodzenie. Bardzo dziwną sytuację z udziałem Latvali oglądaliśmy za to na mecie odcinka. Kierowca Toyoty bardzo agresywnie wpadł na metę i cały czas naciskał pedał gazu, po czym odjechał. Nie mamy oficjalnych potwierdzeń, ale podejrzewane są problemy z alternatorem.

Najszybszy na OS16 był Thierry Neuville, wyprzedzając Ogiera o 0,4 sekundy i Latvalę o 0,6. Lappi stracił do zwycięzcy 4,3 sekundy, ale jest przekonany, że jutro szef zespołu pozwoli swoim kierowcom na walkę o 3 miejsce.

Wyniki – OS16 Rajd Sardynii 2018

OS16 Rajd Sardynii
wrc.com

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close