Rajd SardyniiRajd Sardynii 2018RAJDYWRC

Neuville wygrywa na koniec dnia – OS16 Rajd Sardynii 2018

Neuville wygrywa na koniec dnia – OS16 Rajd Sardynii 2018

Ostatni odcinek specjalny na dziś – 30-kilometrowe MONTE LERNO 2. W pierwszej dziesiątce mamy trzy interesujące batalie. Thierry Neuville walczy o zwycięstwo z Sebastienem Ogierem, Esapekka Lappi próbuje zepsuć jubileusz Latvali zabierając mu miejsce na podium, a Hayden Paddon i Mads Ostberg rywalizują o 5 pozycję. Te potyczki toczyły się przez całą sobotę i będą kontynuowane także jutro, więc jest na co czekać!

Problemy na tym oesie mieli Ott Tanak i Andreas Mikkelsen. Obaj kierowcy zatrzymywali się na trasie na jakiś czas. W obu przypadkach powodem była przebita opona, przy czym Estończyk nie był pewny w którym momencie nastąpiło jej uszkodzenie. Bardzo dziwną sytuację z udziałem Latvali oglądaliśmy za to na mecie odcinka. Kierowca Toyoty bardzo agresywnie wpadł na metę i cały czas naciskał pedał gazu, po czym odjechał. Nie mamy oficjalnych potwierdzeń, ale podejrzewane są problemy z alternatorem.

Najszybszy na OS16 był Thierry Neuville, wyprzedzając Ogiera o 0,4 sekundy i Latvalę o 0,6. Lappi stracił do zwycięzcy 4,3 sekundy, ale jest przekonany, że jutro szef zespołu pozwoli swoim kierowcom na walkę o 3 miejsce.

Wyniki – OS16 Rajd Sardynii 2018

OS16 Rajd Sardynii
wrc.com

Komentarze

Tagi
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com