AktualnościRAJDYWRC

Neuville walczy o zmianę kolejności startowej

Belgijski kierowca uważa, że korzystna pozycja Sebastien Loeba na trasach Rajdu Katalonii nie była w porządku dla kierowców którzy startują w pełnym cyklu WRC
Zwycięstwo Sébastiena Loeba na trasach Rajdu Katalonii było prawdziwym zaskoczeniem. Thierry Neuville  nie docenił tego zwycięskiego powrotu i argumentuje w wywiadzie dla AUTOhebdo potrzebę modyfikacji regulaminu WRC.

Według belgijskiego kierowcy zawodnicy, którzy jeżdżą w zaledwie kilku rajdach powinni jechać przed zawodnikami jeżdżącymi przez cały sezon.

„To nie w porządku, że kierowcy którzy startują raz na jakiś czas mają lepsze warunki niż ci, którzy podpisali umowy, rozwijają się przez cały rok i mają nadzieję na wygraną w maksymalnej liczbie rajdów. Aby wyrównać szanse konieczne byłoby, aby ci „freelancerzy” zaczynali jazdę wcześniej, zarówno na szutrze jak i na asfalcie” proponuje wicemistrz WRC w sezonie 2017.

Thierry Neuville jest drugi w klasyfikacji generalnej i ma stratę trzech punktów do Sébastiena Ogiera przed finałem sezonu w Australii (15-18 listopada). Neuville wcześnie wyleciał na Antypody, aby oswoić się z różnicą czasu i aby dotrzeć jak najspokojniej do bazy rajdu w Coffs Harbor.

Belg, który długo prowadził w klasyfikacji mistrzostw wie, że będzie musiał zastosować maksymalny atak jeśli chce zdobyć tytuł. O jego sile na trasach w Australii niech świadczy fakt, że w pięciu startach był trzy razy na podium, w tym zaliczył jedno zwycięstwo.

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za recenzje książek, gier wideo oraz wszelakie artykuły. Na co dzień uczeń i wielki fan sportu. Kontakt: michal@rallypl.com
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close