Rajd PortugaliiRajd Portugalii 2018RAJDYWRC

Neuville: to był fantastyczny weekend dla nas

Thierry Neuville po Rajdzie Portugalii 2018

W miniony weekend Thierry Neuville wygrał portugalską rundę WRC. Belg przez cały czas trwania imprezy czuł się znakomicie i narzucił bardzo wysokie tempo. Kierowca Hyundaia również wykorzystał błędy swoich rywali i w Matosinhos mógł dopisać do swojego rajdowego CV kolejne zwycięstwo w Mistrzostwach Świata.

To był dla nas fantastyczny weekend. Przed startem z Nicolasem obraliśmy mądrą taktykę. Jeżeli była szansa do ataku to atakowaliśmy ale też kiedy wymagała tego sytuacja to kontrolowaliśmy tempo. Nasz samochód spisywał się w ten weekend znakomicie. Warunki były bardzo ciężkie, ale my na każdym odcinku czuliśmy się bardzo mocno i pewnie. Moi zespołowi koledzy też mieli szansę na końcowy sukces, jednak na ich drodze stanął pech.

 

Fot.Marcin Rybak Photography

Po wspaniałym weekendzie w Portugalii. Belg objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu. Reprezentant Hyundaia zgromadził na swoim koncie jak dotąd 119 oczek i drugiego Sebastiana Ogiera wyprzedza o 19 pkt.

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Dominik Bilicki

Redaktor od 2013 roku. Zaraz po naczelnym, najdłużej pracujący człowiek w naszej redakcji ;) Rajdami interesuje się od dziecka. Uwielbia przeprowadzać wywiady z zawodnikami. W swojej karierze bywał już nie raz na rundach WRC, ERC czy chociażby Mistrzostw Belgii.
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close