Rajd TurcjiRajd Turcji 2018RAJDYWRC

Neuville najszybszy na testowym! – Shakedown Rajd Turcji 2018

Neuville najszybszy na testowym! – Shakedown Rajd Turcji 2018

Większość kierowców wykonała po 3 przejazdy odcinka testowego przed rozpoczynającym się dziś Rajdem Turcji. Najszybciej wyznaczoną trasę pokonał Thierry Neuville. Nieco ponad sekundę za nim uplasował się Sebastien Ogier, dla którego jest to ostatni dzwonek do odrabiania strat w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata. Trójkę uzupełnił Jari-Matti Latvala. Będący ostatnio w kapitalnej formie Ott Tanak zajął czwartą lokatę i na pewno będzie się liczył w rywalizacji o zwycięstwo.

Elfyn Evans po trzech przejazdach wylądował na 5 miejscu, co pozwala Fordowi dogonić Toyotę w ilości swoich zawodników w TOP5. Esapekka Lappi zajął jednak 6 pozycję, więc Yarisów WRC jest w czołówce najwięcej. Dalej swoje miejsce znalazło dwóch kierowców Citroena, przed Teemu Suninenem i Haydenem Paddonem, zamykającym pierwszą dziesiątkę Shakedownu. Andreas Mikkelsen na 11 lokacie jest jedynym kierowcą samochodu WRC, który zdecydował się tylko na 2 przejazdy oesu.

Wśród aut R5 najlepiej prezentuje się duet Skody – Jan Kopecky i Pontus Tidemand. Przypomnijmy, że ten drugi prawdopodobnie będzie miał okazję wystartować nowiutkim VW Polo R5 w Rajdzie Hiszpanii. W WRC2 generalnie mało kierowców jeździło po odcinku testowym.

Shakedown Rajd Turcji 2018 – wyniki

Shakedown - Rajd Turcji 2018
ewrc-results.com

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close