Rajd PortugaliiRajd Portugalii 2018RAJDYWRC

Neuville pokazuje klasę, Meeke opuszcza trasę! – OS12 Rajd Portugalii 2018

Neuville pokazuje klasę, Meeke opuszcza trasę!- OS12 Rajd Portugalii 2018

Pora na ostatni oes porannej pętli Rajdu Portugalii! Najdłuższy odcinek tego dnia, Amarante o długości 37,6 kilometra. Tutaj można naprawdę dużo stracić, ale też zyskać. Przed tym oesem Thierry Neuville oszczędzał opony na poprzednich przejazdach i ta strategia ewidentnie się opłaciła! Belg zanotował fenomenalny czas.

Kris Meeke wypadł z trasy na 31 kilometrze. Oficjalny komunikat zespołu Citroen mówi, że z załogą wszystko OK. Fakt jest jednak taki, że Brytyjczyk odpada z rywalizacji o czołowe lokaty. Rajd Portugalii zbiera swoje żniwa także w sobotę. Onboard pokazuje, że Kris wypadł z trasy w lewym zakręcie, gdzie tył jego C3 WRC ześlizgnął się z linii.

OS12 Rajd Portugalii
WRC All Live

Esapekka Lappi urwał prawie 5 sekund Teemu Suninenowi, więc rywalizacja między Finami trwa. Także 5 sekund przewagi ma jeszcze Elfyn Evans nad Danim Sordo, w pojedynku o drugą pozycję w rajdzie. Thierry Neuville powiększa swoje prowadzenie, pewnie korzystając z faktu, że jego najwięksi rywale w Mistrzostwach Świata wypadli z rywalizacji już wczoraj.

Wyniki OS12 Rajd Portugalii 2018 w WRC:

OS12 Rajd Portugalii
wrc.com

WRC2:

Łukasz Pieniążek kontynuuje niezłą jazdę, ale spada na 3 pozycję za Pontusa Tidemanda w fabrycznej Fabii R5. Szwed narzucił tego dnia niesamowite tempo. Stephane Levebvre rozsiadł się póki co wygodnie na fotelu lidera, mając 50 sekund przewagi nad Tidemandem i minutę nad Pieniążkiem. Trzecie miejsce jest jednak niezagrożone, ponieważ Greensmith traci ponad minutę! Trzymamy więc kciuki za dobrą i bezbłędną jazdę Polaka na popołudniowej pętli!

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close