WECWYŚCIGI

Nakajima wywalczył Pole Position – Le Mans 24h

LMP1

Kazuki Nakajima zdobył Pole Position dla Toyoty #8 do 86 edycji 24h Le Mans! Japoński kierowca który dzieli swój prototyp z Fernando Alonso i Sebastienem Buemim uzyskał  w Q3 3.15,377. Jest to rekord toru w aktualnej konfiguracji toru Circuit de la Sarthe. Drugi czas uzyskał inny Japoński kierowca – Kamui Kobayashi w Toyocie z numerem 7 (3:17.377). Trzeci rezultat w kwalifikacjach należy do Rebelion Racing z #1. Ten czas wykręcił Bruno Senna. Oczywiście szybsze okrążenie niż Brazylijczyk uzyskał Thomas Laurent z ekipy numer #3, ale nie zatrzymał się on do Kontroli Technicznej i jego czas został skreślony.

LMP2

W klasie LMP2, najszybszy czas uzyskał Paul-Loup Chatin z zespołu IDEC Sport. Francuz wykręcił czas na poziomie 3:24.842. Mimo to że prototyp z #48 wystartuje z Pole Position w swojej klasie, to jeszcze szybszy wynik uzyskał Loic Duval z #28 lecz on nie zatrzymał się do Badania Kontrolnego i jego czas został skreślony. Drugi czas prototypach LMP2 uzyskała załoga Dragon Speed z numerem  #31 na czele z Pastorem Maldonado, Roberto Gonzalezem i Nathanaël Berthonem. Trzeci czas należy zaś do załogi z numerem 26.

fot. Sports Car Globol

LMGTE Pro

W tej klasie Porsche nie dało szans swoim rywalom. Najszybszy  czas uzyskał Gianmarii Bruni w Porsche 911 RSR  z numerem #91. Czas Włoskiego kierowcy to 3:47.504. Na drugiej pozycji uplasował się drugi skład Porsche z numerem #92. Najszybszy czas w tej ekipie uzyskał Michael Christensen. (+1.593). Trzeci czas należał do zespołu Forda. Co ciekawe różnica czasowa między drugim a trzecim miejscem w klasie LMGTE Pro wynosiła zaledwie 84 tysięczne! Najszybszy czas w ekipie z z numerem #66 która wystartuje z trzeciego miejsca w klasie uzyskał Oliver Pla.

fot. Twiiter

LMGTE Am

Tutaj mieliśmy dominację Porsche w kwalifikacjach. Najszybszy czas uzyskał Matteo Cairoli z ekipy #88. Czas włocha to 3:50.728. Drugi rezultat należy do Bena Barkera z #86. Podium Kwalifikacyjne w tej klasie zamyka skład w Porsche 911 RSR z numerem #77. Najszbszy czas dla tej ekipy wykręcił Matt Campbell.

fot Michelin

Komentarze

Tagi

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com