AKTUALNOŚCI WRCMOTORAJDYWRC

Ford Fiesta R2 – nowy samochód prosto z Krakowa

Ford Fiesta R2 – nowy samochód prosto z Krakowa

M-Sport Polska z dumą przedstawia całkowicie nowego Forda Fiestę R2 z napędem EcoBoost – pierwszy samochód zaprojektowany zgodnie z najnowszymi przepisami FIA R2, a także pierwszy samochód, który został w pełni zaprojektowany i opracowany w najnowocześniejszym zespole obiektów w Krakowie.Ford Fiesta R2

Powstał on w oparciu o drogowego Forda Fiesta ST-Line, który jest produkowany w fabryce Forda w Kolonii. M-Sport Polska współpracował z Ford Motor Company, który zapewnił znaczne wsparcie finansowe dla tego projektu.

Opracowanie najnowszej edycji Fiesty R2 rozszerza współpracę obu firm w zakresie utrzymywania skutecznej „Ladder of Opportunity”, a nowy R2 zachowuje swój rodowód – dzieląc swoją platformę z jednym z najlepiej sprzedających się małych samochodów na świecie.

Jako jeden z pierwszych szczebli drabiny Fiesta R2 spędził ostatnie 10 lat, rozpoczynając karierę kilku najpopularniejszych rajdowych nazwisk – Ott Tänak, Elfyn Evans, Craig Breen i Pontus Tidemand, spędzając czas i doskonaląc swoje umiejętności za sterami małej Fiesty.

Pomimo całkowitego przeprojektowania, zupełnie nowa Fiesta utrzymuje tę samą filozofię i będzie stanowić podstawę przyszłorocznych Mistrzostw FIA Junior WRC – kontynuując zaangażowanie M-Sportu i Ford w wspieranie przyszłych gwiazd tego sportu.

Zaprojektowana z całkowicie czystej kartki papieru, nowa Fiesta R2 ma niewiele wspólnego z poprzednikiem, a najbardziej został zainspirowany mistrzowskim Fordem Fiesta WRC i jego designem.

Wydajność silnika została znacząco poprawiona, podobnie jak przekładnia i zawieszenie. W rzeczywistości każdy element został przemyślany i ulepszony, aby wyprodukować samochód spełniający rygorystyczne normy M-Sportu Polska.

Turbodoładowany silnik Ford EcoBoost o mocy 999 cm3 zapewnia 200 KM przy 6500 obr./min, a nowa pięciobiegowa skrzynia biegów Sadev może być regulowana na trzech różnych płaszczyznach.

Nowe zawieszenie zawiera amortyzatory Reiger, które są regulowane w trzech kierunkach z przodu i dwukierunkowo z tyłu. Sprężyny Eibach obsługują opcję twardą lub miękką. Dostępny jest również opcjonalny stabilizator, który dodatkowo poprawia opcje ustawień.

Więcej informacji można znaleźć w specyfikacji technicznej, a zamówienia można składać od wczoraj, a szacunki dotyczące dostaw zależą od otrzymanych depozytów.

Wszyscy zainteresowani poradą handlową powinni skontaktować się z kkozdron@m-sport.co.uk.

Maciej Woda, Członek Zarządu M-Sport Polska, powiedział:

„Całkowicie nowy Ford Fiesta R2 to ogromny krok naprzód i coś, z czego wszyscy w M-Sport Polska są niezwykle dumni. To pierwszy samochód, który został w pełni zaprojektowany i opracowany tutaj w Krakowie, a ogromny wysiłek, pasja i entuzjazm sprawiły, że projekt ten był tak udany, jak to tylko możliwe.

„Dzieląc się informacjami z inżynierami i projektantami z Kumbrii, zainspirował nas sukces zwycięskiego w międzynarodowych mistrzostwach Forda Fiesty WRC i każdy element został zaprojektowany, aby ten nowy samochód był tak mocny i innowacyjny, jak to tylko możliwe w ramach przepisów.

„Pozostaje jednak główna filozofia Fiesty R2 – daje ona gwiazdom przyszłości doskonałą platformę do doskonalenia swoich umiejętności i pokazania, co mogą zrobić na wczesnym etapie kariery zawodowej. Zupełnie nowa Fiesta będzie zatem podstawą przyszłorocznych Mistrzostw FIA Junior WRC i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co kolejna generacja może zrobić za kierownicą. „

Tagi

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za recenzje książek, gier wideo oraz wszelakie artykuły. Na co dzień uczeń i wielki fan sportu. Kontakt: michal@rallypl.com

Podobne

Close