AktualnościWRC

Mitsubishi WRC w 2021 roku?!

Koncern Mitsubishi Motors planuje powrót do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata. Po sukcesach jakie odnosi Toyota, która już w drugim sezonie po powrocie walczy o tytuł mistrzowski, kolejni chętni pukają do drzwi WRC. Jak podaje Motorsport News także Mitsubishi planuje comeback do królewskiej rajdowej klasy już w roku 2021. Japończycy chcą zbudować swoja rajdówkę na bazie Mitsubishi Mirage, następcy Colta.

Od 2016 roku Mitsubishi jest członkiem koncernu Nissan-Renault, który to posiada 34% udziałów japońskiego producenta. Plan biznesowy o nazwie ALLIANCE 2022, który skupia Nissana, Renault i Mitsubishi zakłada łączną sprzedaż na poziomie 14 miln sztuk pojazdów rocznie, dlatego oprócz inwestycji duży nacisk zostanie postawiony także na promocję.

Szef grupy Aki Toyoda potwierdził, że prace nad projektem Mirage WRC są już mocno zaawansowane, a w gronie osób odpowiedzialnych za wdrożenie znajdą się specjaliści z chwalebnych lat Mitsubishi w Dakarze. Potwierdził także Rajd Japonii w przyszłorocznym kalendarzu Mistrzostw Świata.

W latach 1989-2005 ekipa fabryczna Mitsubishi znalazła się na podium 76 razy w 168 rajdach Mistrzostw Świata, świętowała 34 zwycięstwa i łącznie pięć światowych tytułów. Najlepszym kierowcą był aktualny szef zespołu Toyoty Tommi Mäkinen. Plamą na honorze zespołu był kompletnie nieudany model Mitsubishi Lancer WRC (2004-2005), którego bazą było nadwozie Lancera Evo8.

Komentarze

Tagi

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com