PRASOWERajd ŚwidnickiRAJDYRSMP

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk w barwach ŠKODA Polska Motorsport na starcie Rajdu Świdnickiego-Krause

Już dzisiaj załoga ŠKODA Polska Motorsport – Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk rozpoczną zmagania w cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Duet zaliczy pierwszy start na polskich odcinkach specjalnych ŠKODĄ FABIA R5 podczas Rajdu Świdnickiego-Krause.  Klasyczne odcinki specjalne usytuowane w najbardziej rozpoznawalnej dla kibiców rajdowych części Polski, słynna kostka walimska, a także bardzo mocna czołówka z pewnością dostarczą wielu pozytywnych emocji. Po udanym przedsezonowym występie w Rajdzie Prešov załoga topowej ŠKODY FABIA R5 będzie chciała pokazać dobre tempo od startu do mety, korzystając z zebranego doświadczenia podczas startu na Słowacji. Pierwsza runda cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski liczyć będzie osiem odcinków specjalnych o łącznej długości 103 kilometrów, a na starcie stanie aż osiem załóg w samochodach klasy R5! Rywalizację w sobotni wieczór rozpocznie prolog miejski w centrum Świdnicy, a w niedzielę załogi wyruszą na słynne odcinki specjalne: Witoszów – Złoty Las, Jawornik – Kamionki  oraz Walim – Zagórze, którego trzeci przejazd będzie dodatkowo punktowany.

Mikołaj Marczyk:

– Przed Rajdem Świdnickim jesteśmy w dobrych nastrojach, jednak w pełnym skupieniu podchodzimy do startu. Tak naprawdę mamy niewiele doświadczenia związanego z szybką jazdą ŠKODĄ FABIA R5. Chcemy realizować założony plan, którego celem jest meta, dodatkowo prezentując przyzwoite tempo i rytmiczną jazdę. Patrzymy na wszystko pozytywnie. Liczymy na dużą ilość kibiców przy trasie, którzy w słonecznych Górach Sowich będą nas dopingowali.

Fot. Wojciech Flejszczak

Szymon Gospodarczyk:

 

– Jesteśmy po udanych testach. Cały czas poznajemy naszą ŠKODĘ FABIA R5, a ja nie mogę doczekać się startu. To auto daje dużo frajdy z jazdy, jest bardzo precyzyjne i szybkie. Rajd Świdnicki to piękne trasy w górach Sowich, a ja bardzo lubię tu przyjeżdżać nie tylko na odcinki specjalne. Zapowiada się piękna pogoda, więc liczymy na sporą grupę kibiców przy trasie.

Komentarze

Tagi