PRASOWERajd NadwiślańskiRajd Nadwiślański 2018RAJDYRSMP

Marczyk awansował na podium w klasyfikacji RSMP

Równa forma, mądra i skuteczna jazda, dały w efekcie 8 z 10 odcinków ukończonych na podium. Pozwoliło to Mikołajowi Marczykowi i Szymonowi Gospodarczykowi odebrać puchary za wywalczenie drugiej pozycji w Rajdzie Nadwiślańskim. Z Puław załoga ŠKODA Polska Motorsport wywozi 22 cenne punkty. Dzięki takiej zdobyczy Miko z Szymonem awansują na podium klasyfikacji sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2018. Zespół ŠKODA Polska Motorsport zwyciężył w klasyfikacji producenckiej RSMP.

Był to rajd na odbudowę. Chcieliśmy pokonać mądrze trasę Rajdu Nadwiślańskiego, ze względu na początek sezonu, który był dla nas słodko-gorzki, a przy okazji „wyszło nam” drugie miejsce. Wracamy do dobrej formy, jesteśmy bardziej pewni jako załoga, jako zespół. Rywalizacja nabrała tempa, szkoda nam Tomka i Damiana, którzy nie ze swojej winy zakończyli rywalizację, a byli naprawdę szybcy. Cieszę się, że jesteśmy we właściwym miejscu, żeby dobrze kontynuować dalszą część sezonu. Świetnie, że już za trzy tygodnie znów wsiadamy do rajdówki, by rywalizować w Rajdzie Śląska.

Mikołaj Marczyk

Marczyk Rajd Nadwiślański

Jesteśmy bardzo zadowoleni, choć to były ciężkie dni. Obiecaliśmy sobie, że musimy dojechać do mety, żeby nie przywozić smutnych wspomnień. Chcieliśmy zachować fajne chwile w pamięci, przywieźć cenne punkty i przygotować się dobrze do Rajdu Śląska.

Szymon Gospodarczyk

Punktacja RSMP po Rajdzie Nadwiślańskim:

  1. Brzeziński/Kozdroń (ŠKODA Fabia R5) 82 pkt.
  2. Grzyb/Hundla (ŠKODA Fabia R5) 50 pkt.
  3. Marczyk/Gospodarczyk (ŠKODA Fabia R5) 42 pkt.
  4. Kasperczyk/Syty (Ford Fiesta R5) 28 pkt.
  5. Słobodzian/Dachowski (Subaru Impreza) 25 pkt.
  6. Kołtun/Pleskot (Ford Fiesta R5) 23 pkt
  7. Byśkiniewicz/Wisławski (Hyundai I20 R5) 22 pkt.

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Artur Jasiński

Pomysłodawca i założyciel, redaktor naczelny portalu.
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close