ERCRajd Wysp KanaryjskichRAJDY

Lukyanuk powiększa przewagę – OS3 Rajd Wysp Kanaryjskich

Alexey Lukyanuk wygrał ostatni odcinek pierwszej dzisiejszej pętli Rajdu Wysp Kanaryjskich. Rosjanin pokonał drugiego Nikolaya Gryzaina o 8.2 sekundy, a trzeciego Suareza o 10.7 sekundy. 23-kilometrowy odcinek specjalny Artenara 1 to pierwszy taki OS, na którym lider Mistrzostw Europy dopisał do swojej przewagi prawie 10 sekund. Łącznie Alexey ma ich już nieco ponad 15.

Rajd Wysp Kanaryjskich – Polacy:

Grzegorz Grzyb ponownie poprawił tempo i zanotował 6 czas, co pozwoliło mu wskoczyć na 12 pozycję w klasyfikacji generalnej rajdu. Łukasz Habaj dojechał na metę z 12 czasem, co pozwala mu na wskoczenie na 15 pozycję. Wszyscy Polacy poprawili swoją pozycję i aktualnie okupują wszystkie miejsca od 12 do 15 (Ptaszek 13, Zawada 14). Oby tak dalej!

Po przerwie serwisowej czeka nas jeszcze 5 odcinków specjalnych. W tym dwa przejazdy Las Palmas de Gran Canaria.(1.44 km) i tradycyjnie drugie przejazdy oesów, które mieliśmy okazję oglądać w porannej pętli. Czy Lukyanuk będzie kontynuował bezbłędną jazdę po zwycięstwo?

Rajd Wysp Kanaryjskich – Klasyfikacja:

ewrc-results.com

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Mikołaj Sobol

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close