PRASOWERajd WaliiRajd Walii 2018RAJDYWRCWRC 2

Łukasz Pieniążek zadowolony z występu w Rajdzie Walii!

 Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur zaliczyli przedostatni w tym roku start w cyklu WRC2. 

Podczas Rajdu Wielkiej Brytanii polska załoga Skody Fabii R5 zajęła 6. miejsce w swojej kategorii. W WRC2 zwyciężył fabryczny kierowca Skody Kalle Rovanpera, zaś w klasyfikacji generalnej triumfował Sebastien Ogier.Przed Łukaszem i Przemkiem jeszcze jeden start w mistrzostwach świata podczas Rajdu Katalonii (25-28 października)

– To był rajd wzlotów i upadków. Mieliśmy dobre odcinki i też te gorsze. Finalnie pozycja, jaką zajęliśmy jest w porządku. Szóste miejsce w WRC 2 to wszystko co mogliśmy w tym rajdzie zdobyć –zaznaczył Łukasz Pieniążek.

– Myślę, że jest to zasłużona pozycja patrząc na tempo, jakie prezentowaliśmy. Trzeba pracować więcej i trenować ciężej, aby dorównać chłopakom z czołówki, którzy są piekielnie szybcy, a stawka w Wielkiej Brytanii była naprawdę bardzo mocna. Przed nami gorący okres. Musimy być jeszcze bardziej zmotywowani do pracy, poprawić jazdę i pokazać się z jak najlepszej strony na Rajdzie Katalonii –dodał polski kierowca. 

 

– Przede wszystkim jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało się dotrzeć do mety, bowiem od pierwszego odcinka było piekielnie ciężko. Rajd Wielkiej Brytanii zawsze jest trudny ze względu na pogodę oraz ilość pułapek na odcinkach specjalnych  podkreślił pilot Łukasza, Przemysław Mazur. Pod tym względem w tym roku było trochę lepiej, bowiem nie padał rzęsisty deszcz oraz nie było prób przejeżdżanych nocą. Z kolei tempo zawodników WRC 2 było bardzo szybkie – zakończył.

Komentarze

Tagi

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com