ERCRajd PolskiRAJDY

Łukasz Pieniążek wystąpi w Rajdzie Polski!

Łukasz Pieniążek wystąpi w Rajdzie Polski!

Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur powracają na trasy Rajdowych Mistrzostw Europy. Duet skupia się aktualnie na swojej kampanii w WRC2, ale znajdzie czas na występ w Rajdzie Polski (21-23 września). Łukasz zgłosił się do kategorii FIA ERC Junior Under 28, gdzie będzie bezpośrednio rywalizował m.in. z Fabianem Kreimem, Nikolayem Gryazinem czy Chrisem Ingramem (Mistrzem ERC Junior Under 27).

Bardzo cieszymy się na powrót do Mistrzostw Europy na Rajd Polski, gdzie pojedziemy przed naszą publicznością, sponsorami i partnerami. Jestem zgłoszony do FIA ERC Junior Under 28, więc dobrze będzie stanąć naprzeciw kierowców, z którymi zwykłem rywalizować wcześniej. To będzie także dobre przygotowanie do nadchodzących rund Mistrzostw Świata, w których wezmę udział, czyli w Wielkiej Brytanii i Katalonii.

Łukasz Pieniążek

Polski duet pojedzie Skodą Fabią R5 od Printsportu, mając nadzieję na dobry rezultat. Koordynator ERC Jean-Baptiste Ley powiedział, że chętnie powita Łukasza z powrotem w mistrzostwach, w których ostatni raz brał udział 2 lata temu, zanim wskoczył na światowy poziom.

Dotychczas przejechałem Rajd Polski dwukrotnie. W 2016, kiedy byłem 6 w swojej klasie za kółkiem Citroena DS3 R3T i w zeszłym roku, kiedy Peugeotem 208 T16 zająłem 11 lokatę w mojej kategorii. Jednakże teraz, kiedy samochody WRC nie są dozwolone w ERC, będę mógł walczyć o wysokie pozycje w generalce w jednym z moich ulubionych rajdów.

Łukasz Pieniążek

Komentarze

Tagi

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com