PRASOWERajd NiemiecRajd Niemiec 2018RAJDYWRCWRC 2

Łukasz Pieniążek pnie się w górę klasyfikacji WRC2 (video)

Łukasz Pieniążek (Printsport Racing, Skoda Fabia R5) pnie się w górę klasyfikacji WRC 2 podczas 36. Rajdu Niemiec. Polak i jego pilot Przemysław Mazur w sobotę awansowali o siedem miejsc i przed ostatnim dniem imprezy plasują się na siódmej pozycji w swojej kategorii.

Fot. Arkadiusz Modliński

Polski kierowca po ostatnim sobotnim odcinku był w znacznie lepszym nastroju, niż dzień wcześniej, który kończył na czternastej pozycji.

Notowaliśmy troszeczkę lepsze czasy, a zwłaszcza druga pętla poszła nam dużo sprawniej, bo wprowadziliśmy pewne zmiany w trakcie serwisu. Widocznie przyniosły one zamierzony skutek, a ja za kierownicą byłem dużo bardziej pewny siebie. Szkoda, że stało się to tak późno, ale najważniejsze, że jedziemy w tym rajdzie bez większych przygód i liczymy się w klasyfikacji – mówił Pieniążek tuż za metą ostatniego odcinka.

 

Fot. Arkadiusz Modliński

Zgodnie z przewidywaniami sporo kierowców miało poważne problemy, zwłaszcza na słynnej próbie Panzerplatte. –

Tak, to był zabójczy odcinek, na którym poległo wiele załóg. Fajnie, że nam się udało go przejechać bez większych problemów, bo był on bardzo wymagający tak dla kierowców, jak i dla opon, którymi trzeba było umiejętnie zarządzać – dodał polski kierowca.

Pieniążek pnie się w górę kategorii WRC 2, ale, jak podkreśla, poprawienie obecnej pozycji w niedzielę będzie bardzo trudne.

 Ten awans w klasyfikacji zawdzięczamy głównie temu, że nasi rywale popełniali błędy. W niedzielę postaramy się utrzymać dobre, ale i bezpieczne tempo, bo najważniejsze jest dojechać do mety rajdu – powiedział.

Pieniążek i Mazur podkreślają, jak ważny dla nich jest doping mnóstwa polskich kibiców, którzy przyjechali do Niemiec. –

Tak, kibiców jest bardzo wielu. Ich obecność i doping dodatkowo motywują do szybszej jazdy i muszę przyznać, że mnie to bardzo pomaga. Chce się cisnąć właśnie dla nich – powiedział Pieniążek.

Na niedzielny poranek kierowcy mają zaplanowane trzy ostatnie odcinki 36. Rajdu Niemiec o łącznej długości 72 kilometrów. Impreza zakończy się w urokliwym miasteczku Sankt Wendel.

Łukasz Pieniążek po drugim etapie – Rajd Niemiec 2018

Łukasz Pieniążek po drugim etapie – Rajd Niemiec 2018

Opublikowany przez Rallypl Sobota, 18 sierpnia 2018

Komentarze

Tagi

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com