AktualnościRAJDY

Loeb pojedzie prywatnie w Rajdzie Dakar 2019!

Loeb pojedzie prywatnie w Rajdzie Dakar 2019!

Francuz wystartuje w Rajdzie Dakar 2019, wystawiając prywatnego Peugeota ze wsparciem Red Bulla. Loeb był częścią fabrycznego zespołu przez ostatnie 3 lata. Jego najlepszy rezultat to druga lokata w 2017 roku. Teraz, gdy Peugeot wycofuje się zarówno z rallycrossu, jak i rajdów przełajowych, partnerzy Sebastiena (Peterhansel, Sainz i Despres) przenieśli się do innych projektów. Za to 9-krotny Mistrz Świata WRC podkreślał, że rok temu była jego ostatnia szansa na wygranie Dakaru i nie rozważał kontynuowania rywalizacji po wycofaniu się swojej ekipy.

Finalnie jednak on i jego pilot Daniel Elena zdecydowali się skorzystać z usług PH Sport i wystąpić w Rajdzie Dakar 2019 używając Peugeota 3008DKR z 2017 roku. Samochód może jednak zawierać poprawki, przybliżające go do specyfikacji 2018. Zespół PH Sport w ubiegłym sezonie wystawiał Peugeota Khalidowi Al-Qassimiemu, który ukończył imprezę na szóstej pozycji.

Sebastien Loeb

Przez całą swoją karierę byłem postrzegany jako faworyt. Oczywiście, jestem zmotywowany wygrywaniem, ale frajda także jest ważna. Wzięcie udziału w Dakarze 2019 z Danielem, w roli prywatnych outsiderów, będzie fantastycznym wyzwaniem. To trochę, jak moje trzy występy w WRC, gdzie sukces nie był gwarantowany. Będę teraz prywaciarzem, co oczywiście utrudnia sprawę.

Nie możemy pojechać 3008DKR z tego sezonu, w związku z ostatnimi regulacjami. Wystąpimy więc w wersji z 2017 roku, być może z kilkoma małymi zmianami w silniku. Oczywiście, jest też kilka nowszych aut, więc nie wiemy tak naprawdę, czy będziemy konkurencyjni. Jest jednak wielu kierowców z szansami na zwycięstwo i mam nadzieję, że będziemy jednymi z nich.

Sebastien Loeb wygrał niedawno Rajd Katalonii w WRC. Jego plany na przyszły rok poza występem w Rajdzie Dakar są jednak nieznane. Oczywiście spodziewane było kontynuowanie ścigania w Rallycrossowych Mistrzostwach Świata wraz z Peugeotem, ale francuski zespół wycofuje się z rywalizacji. 9-krotny Mistrz Świata przyznał, że wygrana w Hiszpanii otworzyła go nieco bardziej na kolejną porcję gościnnych występów w WRC w sezonie 2019.

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close