Rajd PortugaliiRajd Portugalii 2018RAJDYWRC

Latvala zgarnia zwycięstwo! – OS10 Rajd Portugalii 2018

Latvala zgarnia zwycięstwo! – OS10 Rajd Portugalii 2018

Dzisiaj do rywalizacji powróciła część kierowców mających wczoraj problemy. Na trasach ponownie możemy oglądać Mikkelsena, Ogiera i Latvalę. Niestety zabrakło Tanaka i Paddona. Kolejność startowa to odwrócona tabela z końca wczorajszego dnia, z trójką kierowców korzystających z systemu Rally2 ustawioną na samym końcu kolejki. Dzisiaj zawodnicy z czołówki i wczorajsi pechowcy są w uprzywilejowanej pozycji, ponieważ nie muszą czyścić trasy.

Pierwszy odcinek specjalny dzisiejszego dnia był wyjątkowo spokojny w porównaniu z sytuacjami, z którymi mieliśmy do czynienia wczoraj. Większość kierowców była zadowolona ze swoich przejazdów. Najszczęśliwszy nie mógł być oczywiście Jari-Matti Latvala, który wygrał OS10 Rajd Portugalii, ale korzysta z systemu Rally2. Thierry Neuville i Esapekka Lappi także pokazali się ze świetnej strony na tym oesie, walcząc o czołowe pozycje w rajdzie.

Wyniki OS10 Rajd Portugalii w WRC:

OS10 Rajd Portugalii
wrc.com

WRC2

Łukasz Pieniążek został na drugim miejscu po OS10. Greensmith stracił ponad minutę do swoich rywali w WRC2, a Lefebvre wskoczył z trzeciej pozycji od razu na pierwszą. Łukasz jest aktualnie także na 10 pozycji w klasyfikacji generalnej całego rajdu! Więcej wieści na temat jazdy Polaka wkrótce.

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły