Rajd PortugaliiRajd Portugalii 2018RAJDYWRC

Rajd Portugalii 2018: Latvala najszybszy na testowym

Jari Matti Latvala i Mikka Antilla, zwycięzcy Portugalskiej rundy WRC z sezonu 2015, uzyskali najlepszy rezultat na odcinku testowym przed szóstą tegoroczną eliminacją Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata 2018. Na trasie 4,3 km shakedownu Parades, zgromadziło się bardzo dużo kibiców. Próba ta była dostępna od 8:30 do 12:30. Drugi rezultat 0,3s gorszy od Fińskiej załogi uzyskał Thierry Neuville. Sebastian Ogier, który ma szansę pobić rekord w ilości zwycięstw w tej imprezie skompletował pierwszą trójkę.

Fot. At World

Kris Meeke, który wygrał tutaj dwa lata temu zakończył shakedown na czwartym miejscu. Pierwszą piątkę zamknął reprezentant Hyundaia Andreas Mikkelsen. Hayden Paddon, ktòry wraca do rywalizacji po dłuższej przerwie był szósty. Siódma lokata przypadła w udziale Lappiemu. Za kierowcą Yarisa WRC, uplasował się jego zespołowy kolega Estończyk Ott Tänak. Czołową dziesiąbtkę zamknął Hiszpan Dani Sordo. Najbardziej zaprocowanym zawodnikiem był Mads Ostberg, ktòry przejechał trasę testowego aż pięciokrotnie.

W WRC2 najszybszy był Pontus Tidemand. Szwed w pokonanym polu za swoimi plecami zostawił za sobą o 2,1s Gussa Greensmitha oraz o 2,7s Piera Loubeta. Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur wykręcili szósty czas.

Fot. Lukasz Pieniazek/fb

Pierwszy odcinek specjalny na torze w Lousada, który otworzy rywalizacje w Vodafone Portugal Rally rozpocznie się o 20:03 polskiego czasu.

Komentarze

Tagi
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com