Rajd WaliiRajd Walii 2018RAJDYWRC

Latvala, Evans i Ogier remisują na testowym, błąd Tänaka

Jarri Matti Latvala, Elfyn Evans oraz Sebastian Ogier, uzyskali najlepsze czasy na odcinku testowym przed startem Rajdu Walii 2018. Zawodnicy rywalizowali na próbie Clocaenog Forest. Wspomniana wyżej trójka zanotowała swoje najszybsze rezultaty podczas piątego przejazdu.

Na czwartym miejscu poranny shakedown, zakończył Craig Breen. Reprezentant Citroena stracił do najlepszych załóg tylko 0,1s. Pierwszą piątkę skompletował lider Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata 2018 Thierry Neuville. Za plecami Belga sklasyfikowano Madsa Ostberga oraz Teemu Suninena. Pierwszą dziesiątkę zamknęli w odpowiedniej kolejności Lappi, Paddon oraz Mikkelsen. Na jedenastej pozycji znalazł się Ott Tänak. Zwycięzca ostatnich trzech tegorocznych rund na pierwszym przejeżdzie popełnił błąd i nie dohamował się do jednego z zakrętów, uderzając swoją Toyotą w skarpę.

Foto. PlanetMarcus

W WRC2 najlepszym rezultatem popisał się Kalle Rovanpera, który w pokanym polu zostawił za sobą Erica Camiliego oraz Ole Christiana Veibiego. Łukasz Pieniążek był dziewiąty.

Na 20:00 polskiego czasu zaplanowano pierwszy odcinek specjalny Tir Princen, który otworzy rywalizacje w Rajdzie Walii 2018.

Komentarze

Tagi

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com