Bez kategoriiF1

Kubica: Williams nie ma magicznej recepty

Robert Kubica, obecny kierowca testowy i rozwojowy zespołu Williams twierdzi, że zespół nie ma prostego rozwiązania na obecne problemy z samochodem.

Bolid Williamsa na sezon 2018, oznaczony jako FW41, jest obecnie najwolniejszy z całej stawki, pomimo posiadania mocnej jednostki napędowej Mercedesa. Samochód został zaprojektowany od początku pod kierownictwem Paddy’ego Lowe, dyrektora technicznego. Jego konstrukcja, z zakładanym wyższym poziomem docisku sprawia jednak duże problemy w opanowaniu. Lance Stroll i Siergiej Sirotkin od początku sezonu narzekają na prowadzenie się auta w zakrętach, na co zwrócił uwagę Robert Kubica.

Według Roberta Kubicy nie istnieje prosta recepta na bolączki bolidu Williamsa. Polak testował bolid zespołu w Barcelonie w piątkowym treningu przed Grand Prix oraz w środę w sesji testowej.

Robert Kubica
Williams Martini Racing/Twitter

Mamy wiele do przemyślenia i do analizy. Jedno co jest pewne, to to że nie ma magicznej recepty.

Sytuację Williamsa komplikuje ich kondycja finansowa, spowodowana odejściem głównego sponsora – Martini. Według zapewnień władz zespołu finanse stajni są bezpieczne, jednak spadek w klasyfikacji i niższa premia na koniec sezonu 2018 nie pomoże w stabilizacji formy. Zespół zatem musi znaleźć nowych sponsorów, inaczej będzie mocno zdany na łaskę strumienia pieniędzy płynących od Lawrence’a Strolla (ojca Lance’a) i sponsorów Sirotkina.

Z pewnością rozwojowi bolidu nie sprzyja również dosyć skromne doświadczenie obu kierowców etatowych: Lance’a Strolla, który rozpoczał swój drugi sezon w Formule 1, oraz Siergieja Sirotkina, który zadebiutował w tym roku. Zespół nie zdecydował się również na powierzenie Kubicy większej ilości piątkowych treningów, obstając przy umówionych na początku sezonu 3 sesjach treningowych, pomimo pojawiających się plotek o zwiększeniu tej liczby: Kubica bez piątkowych treningów przed GP Chin. Robert Kubica powiedział o ścieżce do polepszenia sytuacji zespołu:

Jest całkiem jasne, jaką drogą musimy podążać, aby dojść do sedna naszych problemów. Staramy się znaleźć najlepsze rozwiązanie, ale jesteśmy ograniczeni czasowo, więc musimy je znaleźć jak najszybciej.

Robert Kubica
Williams Martini Racing/Twitter

 

źródło: Turun Sanomat

Komentarze

Tagi

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com