F1Robert Kubica

Kubica : Nie wiem co będę robić

Dzisiaj na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się konferencja prasowa firmy Acronis (partner Williams Martini Racing) z udziałem Roberta Kubicy. Krakowianin opowiadał o znaczeniu danych w F1.

F1, tak jak cały świat, bardzo się rozwija – nie tylko w sensie mechanicznym, ale również technicznym. Liczba danych przepływających przez zespół jest bardzo duża. Trzeba je analizować i dzięki Acronisowi chronić żeby nie uciekły gdzieś indziej, na przykład do innych zespołów.

Byłem pierwszym kierowcą kartingowym w Polsce, który miał telemetrię, bo mój tata zakupił takie dwa zestawy. Wtedy zapłacił za to konkretną kasę. Ale nie używaliśmy tego. Wraz z każdym szczeblem motorsportu liczba tych danych rosła. Te dane mogą być wykorzystane w różnych płaszczyznach i przez różne osoby.

Rezerwowy kierowca Williamsa opowiadał również o swoje roli w brytyjskim zespole:

Moją rolę w Williamsie można podzielić na kilka dziedzin. Jestem na torze podczas weekendów Grand Prix. Nie jeżdżę, ale uczestniczę w testach i to dobra wiadomość. Jestem również w symulatorze, gdzie pracujemy by to co dzieje się na torze było odzwierciedlone, no i przyjeżdżam od czasu do czasu by spotkać się z Wami.

Robert Kubica kiedy został zapytany jaką wiadomość chciałby przekazać kibicom w Polsce odpowiedział:

Okres nie jest łatwy dla fanów, także dla mnie. Chociaż tak naprawdę ja chodzę dosyć uśmiechnięty i spokojny i to powinno im dać sporo do myślenia. Mogę podziękować za wsparcie i kibicowanie. Miejmy nadzieję, że się zobaczymy w przyszłym roku może kiedyś, chociaż tak jak mówię, to nie jest tak, że ja chodzę uśmiechnięty, spokojny, bo już wiem co będę robił, nie wiem co będę robił, ale pracuję nad tym i tyle.

33 letni Krakowianin na sam koniec konferencji prasowej powiedział że zrobiłby wszystko żeby poprawić dźwięk silników w F1 :

Zrobiłbym wszystko, aby poprawić dźwięk silników. Stanie przy torze dzisiaj, a 10 lat temu, kiedy słychać było samochody z daleka robiło większe wrażenie.

Transkrypcja : PowrótRoberta.pl

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Mikołaj Sobol

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close