F1GP WęgierGP Węgier 2018Robert Kubica

Kubica będzie testował na Węgrzech

Zespół Williams Martini Racing ogłosił przed chwilą kierowców, którzy podczas testów na torze Hungaroring zasiądą za kierownicą FW41.

Testy potrwają dwa dni (31 lipiec i 1 sierpnia). Pierwszego dnia za kierownicą Williamsa zasiądzie Oliver Rowland. Zaś drugiego dnia (podobnie jak w 2017) w bolid Williamsa przetestuje nasz rodak ROBERT KUBICA!

Williams Martini Racing z przyjemnością potwierdza, że ​​młody kierowca zespołu, Oliver Rowland, pojedzie na węgierskich testach w przyszłym miesiącu razem z kierowcą rezerwowym Williamsa, Robertem Kubicą.

 

Oliver testował z zespołem po raz pierwszy na początku tego roku, kiedy jeździł FW41 w pierwszym dniu testów w Barcelonie, zanim oddał bolid Robertowi w drugim dniu.

 

Oliver pojedzie pierwszego dnia dwudniowych testów na torze Hungaroring, który odbędzie się tuż po lipcowym Grand Prix Węgier, w dniach 31 lipca – 1 sierpnia, a Robert przejmie bolid w drugim dniu.

 

„To kolejny krok we właściwym kierunku osiągnięcia mojego celu, czyli bycia w F1” skomentował Oliver. „Wszystko potoczyło się bardzo dobrze podczas testów w Barcelonie i miło jest wiedzieć, że dają mi kolejną szansę i mają do mnie zaufanie.

 

„Jestem świadomy, że tutaj nie masz wielu możliwości pokazania swojego talentu w F1. To dość ekskluzywny klub, więc staram się wykonać dobrą robotę. Testy poszły dobrze, a ja starałem się być w najlepszej dyspozycji. Feedback był największym celem, nie martwiliśmy się o czasy, ale niektóre z nich wyszły dobrze. W tej chwili potrzebujemy trochę pracy, aby zespół powrócił do miejsca, w którym powinien być, więc zamiast starać się zostać bohaterem, ważne było, aby dać inżynierom dokładnie to, czego chcieli.”

 

„Cieszę się, że znowu mam okazję, to było dla mnie spełnienie marzeń w Barcelonie i chciałbym podziękować zarówno Williamsowi Martini Racing, tak samo jak mojemu zespołowi w Blackcastle Sport za danie mi drugiej szansy. Będę chciał pomóc w poprawianiu naszych wyników.”

To oznacza, że po roku czasu na torze Hungaroring Kubica ponownie będzie uczestniczył w testach po wyścigu. W roku 2017 testował bowiem bolid Renault RS17 w ramach ewaluacji swoich możliwości powrotu do ścigania w królowej motorsportu.

Komentarze

Tagi

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com