CzechyRAJDY

Kopecky deklasuje rywali

Podsumowanie Vallaska Rally

U naszych południowych sąsiadów sezon rajdowy w pełni rozpoczęty. W miniony wekend odbył się Vallaska Rally pierwsza runda MČR 2018.

Na odcinkach w okolicach Międzyrzecza Wołoskiego nie miał sobie równych Jan Kopečky. Reprezentant Škody Motorsport był najszybszy na wszystkich czternastu rozegranych próbach. Kierowca Fabii R5 zdominował zawody wygrywając nie tylko próby drogowe, ale także rywalizacje na torze w Koprzywnicy. Jan i jego pilot Pawel Dresler podtrzymują wyśmienitą zwycięską passę i dominują w czeskim cyklu już od ponad 3 lat.

Minute za „Honzą” finiszował na mecie jeden z z najbardziej doświadczonych zawodników w czeskich rajdach Vaclav Pech. Kolejny reprezentant fabrycznej Skody Ole Christian Veiby, dla którego start w Vallaska Rally był przygotowaniem do Rajdu Korsyki, stanął na najniższym stopniu podium. Jan Dohnal został sklasyfikowany tuż za pierwszą trójką. Z kolej czołową piątkę zamknął Jan Černy.

Nasza polska załoga Jarosław Szeja i Marcin Szeja, która w tym roku zaliczy pełny cykl Mistrzostw Czech musiała zadowolić się dziesiątą lokatą.
Jeżeli chodzi o kolejnych biało czerwonych to najwięcej naszych reprezentantów widzieliśmy w klasie 6. Maciej Lubiak był tam ósmy, a oczko niżej imprezę ukończył Łukasz Lewandowski.
Również na uwagę zasługuje osiągnięty dobry wynik przez Łukasza i Tomasza Kotarbów, którzy ostatecznie uplasowali się na 4 miejscu w klasie 3.

Kolejną rundą MRČ będzie rozgrywany w trzeci tydzień kwietnia Rally Šumava Klatovy.

 

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za recenzje książek, gier wideo oraz wszelakie artykuły. Na co dzień uczeń i wielki fan sportu. Kontakt: michal@rallypl.com
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close