PRASOWERajd NadwiślańskiRajd Nadwiślański 2018RAJDYRSMP

Kolejny punkty dla Byśkiniewicza!

Łukasz Byśkiniewicz i Maciej Wisławski zajęli 6. miejsce w klasyfikacji generalnej Rajd Nadwiślański rozgrywanego na pograniczu województw lubelskiego i mazowieckiego. Załoga TVN Turbostartująca Hyundaiem I20 R5 uplasowała się równocześnie na 4. miejscu w swojej klasie, awansując także na czwartą pozycje w punktacji sezonu. Byśkiniewicz i Wisławski, którzy doskonale znają ten rajd na mecie podkreślili wyjątkowo śliskie asfalty. Załoga nie popełniła żadnego błędu i bez rysy na aucie dotarła do mety.

Łukasz Byśkiniewicz:

„Tegoroczny Rajd Nadwiślański okazał się najbardziej śliską i gorącą edycją w jakiej tutaj startowałem. Jesteśmy zadowoleni z szóstego miejsca i zdobytych punktów, a przede wszystkim bezbłędnej jazdy. Nie ukrywam też, że chciałbym pojechać szybciej, ale w tych warunkach jakie mieliśmy na trasie nie chciałem ryzykować. Planem na pierwsze trzy rajdy sezonu było poznawanie nowego dla nas Hyundaia i20 R5 i nauka jazdy tak potężnym samochodem z napędem 4×4. Od Rajdu Nadwiślańskiego współpracuje z nowym zespołem. Naszą R5-tką opiekuje się ekipa Kumiega Racing, której bardzo dziękuję za fachowość obsługi tak zaawansowanego sprzętu jakim jest i20 R5. Już teraz zapraszam na kolejny rajd, który rozegrany zostanie na przełomie czerwca i lipca w okolicach Katowic. Chciałbym serdecznie podziękować naszym Partnerom zaangażowanym w nasze starty, firmom: Kratki.pl – KOMINKIi, NOVOL, Tekom Technologia Sp. z o.o – monitoring pojazdów GPS, iPlanet Radom, Modesto s.c.., Michelin, Hyundai Polska, Inter Box-Promotion. Podziękowanie również dla macierzystej TVN Turbo za patronat medialny.”

Maciej Wisławski:

„Kolejna runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i kolejna meta. Bardzo się cieszę z wyniku. Jestem zadowolony nie tylko z miejsca, ale przede wszystkim bezbłędnie przejechanych 120 kilometrów odcinków specjalnych. Łukasz poznaje samochód i przyzwyczaja się do zupełnie innej konstrukcji. Przez ostatnie 7 lat startował samochodami, którymi jeździ się zupełnie inaczej niż naszym Hyundaiem i20 R5. To bardzo szybka maszyna i trzeba poznać wszystkie tajniki jazdy R5 zanim zacznie się atakować. Mogę być tylko zadowolony, że w tych pylistych, śliskich warunkach przejechaliśmy wszystkie odcinki specjalne bez dotykania obcych ciał. ”

Tagi
Pokaż więcej

Mikołaj Sobol

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close