ERCRajd LiepajaRAJDY

Solberg triumfuje na Łotwie! Habaj utrzymał prowadzenie w ERC – OS13 Rajd Liepaja 2019

Olivier Solberg triumfuje w trzeciej rundzie ERC 2019! Norweg pokonał drugiego Alexeya Lukyanuka w klasyfikacji generalnej o 22.7 sekundy. Na najniższym stopniu podium uplasował się Martin Sesks.

Na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej Rajdu Liepāja 2019 jest Chris Ingram. Czołową piątkę Rajdu zamyka Łukasz Habaj i Daniel Dymurski.

Na ostatnim odcinku specjalnym Rajdu Liepāja 2019 zwyciężył Oliver Solberg, który pokonał drugiego Alexeya Lukyanuka o 1.6 sekundy. Trzeci czas wykręcił Chris Ingram który jak przyznał na mecie zmagał się z problemami z chłodnicą przed ostatnim oesem. Czwarty rezultat uzyskał Martin Sesks (+1.8s.) Czołową piątkę odcinka zamknął Łukasz Habaj (+7.3s.).

Oliver Solberg nie pozostawił żadnych złudzeń pozostałej stawce zawodników,  wygrał aż dziesięć odcinków specjalnych Rajdu Liepaja, jedynie Alex Lukyanuk starał się nawiązać walkę z młodym Norwegiem. Ostatecznie Rosjanin zapisał na swoje konto trzy pozostałe próby.

W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Europy Łukasz Habaj i Daniel Dymurski obronili prowadzenie w klasyfikacji po Rajdzie Liepāja. Polacy mają na swoim koncie 71 punktów. Drugi jest Chris Ingram z 70 punktami. Podium zamyka Alexey Lukyanuk z dorobkiem 44 punktów.

Dariusz Poloński i Łukasz Sitek wywalczyli drugie miejsce w Rajdzie Lipawy Polska załoga jadąca Abarth 124 RALLY RGT straciła do zwycięzcy +1.19.5 sec Gdyby nie duża strata na ósmym odcinku specjalnym nasza załoga mogła by walczyć o pierwsze miejsce w swojej klasie.

– To fantastyczny weekend. Popełniłem kilka błędów, cały czas uczę się auta. Dla mnie była to doskonała lekcja.” – podsumował Poloński.