Rajd DolnośląskiRajd Dolnośląski 2018RAJDYRSMP

Kasperczyk: Wykonaliśmy plan minimum

Tomasz Kasperczyk po 52 Rajdzie Dolnośląskim

Tomasz Kasperczyk, który wywalczył trzecie miejsce w 52 Rajdzie Dolnośląskim przyznał, że ma mieszame uczucia odnośnie swojego występu.
Kierowca Fiesty R5 prezentował równe tempo na oesach w okolicach Zieleńca, jednak starczyło ono tylko na walkę o najniższy stopień podium.

Opuszczę ten rajd z mieszanymi uczuciami. Ukończyliśmy go na podium, więc oczywiście przeważają dobre emocje. Cieszę się, że jechaliśmy równo, bez przeceniania swoich możliwości i przygód, które mogą zrujnować nawet najlepszy i najciężej wypracowany wynik. Starałem się znaleźć odpowiednie tempo, by nie pojechać szybciej niż potrafię, bo to żadna sztuka. Z drugiej strony nie byłem w stanie włączyć się w walkę z Grzegorzem Grzybem, Kubą Brzezińskim, a wcześniej także z Miko Marczykiem. Na pewno jednak zrealizowaliśmy plan minimum – w klasie mieliśmy ośmiu rywali, a zdobyliśmy podium i co najważniejsze – awansowaliśmy w klasyfikacji mistrzostw. Podczas Rajdu Nadwiślańskiego czeka nas ciężka walka o utrzymanie, a może także poprawę naszej pozycji.

Fot.Maciej Niechwiadowicz Photography

Po drugiej rundzie RSMP w klasyfikacji generalnej cyklu zawodnik Tiger Rally Team zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem 28pkt.

 

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Dominik Bilicki

Redaktor od 2013 roku. Zaraz po naczelnym, najdłużej pracujący człowiek w naszej redakcji ;) Rajdami interesuje się od dziecka. Uwielbia przeprowadzać wywiady z zawodnikami. W swojej karierze bywał już nie raz na rundach WRC, ERC czy chociażby Mistrzostw Belgii.
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close